הלבנת שיניים

גם אם השיניים בריאות וללא בעיות מיוחדות, החיוך עלול להיראות לא אסתטי ולא מושך כאשר צבע השיניים אינו מספק. עד לפני מספר שנים, תהליך הלבנת השיניים היה נחשב תהליך לבעלי ממון ולמפורסמים בלבד, אך ככל שאנו מתקדמים, כל אחד חפץ בחיוך לבן יותר ואסתטי יותר. ככל שהתקדמה הטכנולוגיה,הלבנת שיניים הפכה לתהליך זול, בטוח, מהיר ופשוט.

טיפולים משמרים

לפי תפיסת עולמנו במרפאה אנו מייחסים לענף ה"טיפולים המשמרים" את כל הטיפולים הנעשים בכדי לשמור על השיניים במצב תקין ומונעים הדרדרות שיכולה להוביל לטיפולים מורכבים יותר. טיפולים משמרים כוללים שחזורים מאמלגם וחומרים מורכבים (אסתטיים) בשיניים אחוריות וקדמיות וטיפולי שורש רגילים.
סתימות אחוריות

סתימות קדמיות

שיקום הפה

שיקום פה רלוונטי לאנשים אשר סובלים מאחת או יותר מהבעיות הבאות:
  • חוסר בשן קדמית בפה דבר היוצר הפרעה אסתטית בזמן הדיבור והחיוך ולעיתים מפריע לדיבר ולהגייה
  • חוסר בשן טוחנת – הפרעה היוצרת ברוב המקרים עיוותים במיקום השיניים והיחלשות השיניים
  • חוסר בשיניים אשר גורם להגבלת פתיחת פה, כאבים ואי נוחות- זאת מכיוון שאין שינויים בכוח המופעל על ידי השרירים המהדקים את הלסתות ועוד שיש פחות שיניים אשר נושאות בעול

כאשר נעקרת שן קדמית ונפער חלל במקום השן, הדבר יוצר הפרעה אסתטית שכן הוא גלוי לעין בעת דיבור או חיוך ומפריע לדיבור ולהגייה. לעומת זאת כשיש חוסר בשן טוחנת, זה משפיע על הלעיסה - העומס המופעל על השיניים הסמוכות עולה, וכך הן נחלשות ועלולות להתנדנד. במקביל, תיתכן הטיה של השיניים הסמוכות והנגדיות, ותזוזתן אל עבר האזור החסר באופן שיוצר עיוותים במיקום השיניים.

ככל שיש לאדם פחות שיניים - ומאחר ואין שינויים בכוח שמופעל על ידי השרירים המהדקים את הלסתות - כך הלחץ על כל שן ושן גובר וכך גם מועברים הלחצים לשרירים ולמפרקי הלסת. מצב זה עלול ליצור כאבים, הגבלה בפתיחת הפה ואי נוחות רבה.

איך משלימים את החסר? על ידי שחזורים קבועים - כתרים וגשרים - ועל ידי שחזורים נשלפים - תותבות חלקיות ושלמות. במקרים של חסר בשיניים, מצב בריאותי המאפשר ביצוע שתלים ועצם באיכות ובכמות מספקות - שתל יהיה הבחירה הנכונה


ניקוי אבנית- טיפול שיננית

הטיפול הינו שגרתי ותקופתי מטרתו להסיר את רובד הפלאק והאבנית מכותרות וצוארי השיניים ובכך למנוע דלקות חניכיים, ולשמור על בריאות החלל הפה.