ניקוי עמוק - הקצעת שורשים בירושלים

ניקוי עמוק - הקצעת שורשים בירושלים - הקצעת חניכיים

ניקוי עמוק – הקצעת שורשים – יכול לשפר משמעותית את בריאות השיניים והחניכיים, לטפל בדלקות ומחלות בחלל הפה ואף לאתר בעיות, כגון דלקת חניכיים ראשונית, ולהתאים להן טיפול לפני שיחמירו.

מה זה הקצעת שורשים?

טיפול הקצעת שורשים הוא שמו המקצועי של טיפול במסגרתו מתבצע ניקוי עמוק של המרווח שבין השיניים לחניכיים, המכונה בשפה המקצועית “כיסי החניכיים“. נהוג לבצע אותו כאשר קיימת אבנית בחלל הפה, שלא ניתן להסיר את כולה במסגרת טיפול יחיד של הסרת אבנית ועולה צורך לבצע ניקוי עמוק יותר בכדי לטפל בדלקת או מחלה (או כדי למנוע אותן מבעוד מועד).

איך מתבצע טיפול הקצעת שורשים במרפאת השיניים שלנו בירושלים?

טיפול הקצעת שורשים מתבצע על ידי רופאת שיניים מוסמכת ומנוסה. תחילה ניתנת הרדמה מקומית לאזור המטופל, על מנת לאלחש את המקום וכך לצמצם את תחושת הכאב. אז, בעזרת ציוד מיוחד המתבסס הן על כלים ידניים והן על גלי קול, האזור המטופל מנוקה משאריות אבנית, פלאק (חיידקים), לכלוך אחר או רקמה דלקתית, אם כבר קיימת כזו.

בדרך כלל, טיפול הקצעת שורשים נחלק למספר מפגשים שבכל אחד מהם מתבצע ניקוי שורשים בשיניים בחלק אחר של הפה: אם למשל יש צורך “לחלק” את הטיפול לארבעה, אז בכל טיפול מתבצע ניקוי של “רבע” אחר מן הפה. עבור רוב המטופלים די בשניים עד ארבעה מפגשים שכאלה.

מה עושים אחרי ניקוי עמוק והקצעת שורשים?

חלק בלתי נפרד מטיפול הקצעת השורשים הוא הקפדה על תחזוקה של כל חלל הפה בשבועות שלאחריו: לצחצח שיניים במברשת רכה, להשתמש במי שטיפת פה, להימנע מאכילת מזון עתיר סוכר או מעישון וכדומה.

לאחר מספר שבועות מן הטיפול האחרון יש להגיע לביקורת במרפאת השיניים על מנת לבחון את מצבם של כיסי החניכיים. אם הכל תקין, יש להמשיך להקפיד על הנחיות התחזוקה שניתנות במהלך הטיפול ולחזור לביקורת נוספת לאחר כ-4 חודשים. אך אם הבעיה שלשמה בוצע הטיפול עדיין קיימת, יתכן שיהיה צורך לבצע טיפולי המשך.

הקצעת שורשים: תופעות לוואי

רבים שואלים אותנו האם יש לטיפול הקצעת שורשים סכנות או תופעות לוואי, ואנחנו שמחים לענות שמדובר בטיפול שנחשב קל מאוד וכמעט ללא תופעות לוואי רציניות.

כאמור, הודות לשימוש בהרדמה מקומית במהלך הניקוי, הטיפול עצמו לא כרוך בכאב; ואם המקום כואב מעט לאחר שפגה השפעת ההרדמה, ניתן להשתמש במשככי כאבים רגילים. לאחר הטיפול תיתכן למשך מספר ימים תחושת רגישות לחום או לקור (משום שהחניכיים מתכווצות ושורשי השן נחשפים), ולעיתים דימום קל בחניכיים או תחושת אי נוחות קלה – אך התופעות הללו נעלמות מעצמן בתוך כמה ימים.

מעוניינים בניקוי עמוק – הקצעת שורשים בירושלים? הזמינו פגישת ייעוץ במרפאת השיניים שלנו בירושלים ונשמח לספק לכם חוות דעת אמינה ומקצועית.

×
js_loader

אתם כבר פה.
למה שלא תזמינו תור לפגישת ייעוץ?

"*" אינדוקטור שדות חובה

שם*
הרשמה לניוזלטר
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

שניה לפני שאתם עוזבים,
הזמינו תור לפגישת ייעוץ!

"*" אינדוקטור שדות חובה

שם*
הרשמה לניוזלטר
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
התחילו שיחה בוואצאפ
צריכים עזרה?
היי 👋
איך אנחנו יכולים לעזור לך?