סתימות לבנות בירושלים

סתימות לבנות

סתימה לבנה היא סוג טיפול לשחזור השן, הידוע יותר בכינויו “סתימה” – שמבוצעת באמצעות חומר סתימה שצבעו דומה לצבען הטבעי של שיניים במקום באלמגם, חומר שמשמש גם הוא לביצוע סתימות, אבל צבעו אפור והוא בולט מאוד למראה. רבים מהמטופלים שלנו המגיעים למרפאת השיניים של ד”ר סטלה הייזלר – מרפאת שיניים בירושלים, מתעניינים בסתימות לבנות בירושלים.

למי מתאימות סתימות לבנות?

חומר הסתימה הלבן הוא חומר שעלול לשנות את צבעו בקלות יחסית כתוצאה מניקוטין או יין אדום. אמנם ניתן לגשת למרפאת השיניים מדי פעם כדי ללטש את הסתימה ולהשיב לה את צבעה המקורי, אבל מוטב להימנע מצריכת מאכלים, משקאות וחומרים אחרים (כמו סיגריות) שעלולים לפגוע בצבע.

במילים אחרות, סתימות לבנות יכולות להיות בחירה טובה עבור מטופלים שמצחצחים שיניים בצורה נכונה, ששומרים על היגיינת הפה באמצעות שימוש במי שטיפה ובחוט דנטלי, ומבקרים באופן קבוע במרפאת השיניים לביצוע טיפולים משמרים וביקורות תקופתיות.

מה ההבדלים בין סתימה לבנה לבין סתימה אפורה

הסתימה האפורה, המסורתית, שעושה שימוש בסגסוגת מתכות בשם אלמגם, הייתה במשך שנים האפשרות היחידה למילוי שן בתהליך שחזור שן. העובדה שאותה סגסוגת מכילה כמויות זעירות של כספית, שנחשבת כחומר רעיל, יחד עם הצורך האסתטי בסתימות שלא יבלוט לעין כמו אלמגם על רקע שיניים לבנות, הובילו לפיתוח סתימות לבנות העשויות מחומרים שונים. בין היתר קיימות סתימות העשויות משרף מורכב בשם קומפוזיט (המשמש גם לביצוע ציפוי קומפוזיט לשיניים) או חרסינה.

ואכן, ההבדל המשמעותי ביותר בין סתימה אפורה לסתימה לבנה הוא כמובן הצבע: בעוד שפיהוק רחב, לדוגמה, יחשוף בפני כל הסובבים את השיניים שבהן יש סתימה אפורה, הרי שאותו פיהוק בפה מלא סתימות לבנות ייראה כאילו הפה לא עבר אף טיפול שיניים – פשוט משום שצבע הסתימה הלבנה כל כך דומה לצבעיהן של שיניים טבעיות, עד שקשה לדעת בעין רגילה באיזו שן יש סתימה.

קיים גם הבדל מבחינת אופן ההצמדה של חומר הסתימה לקירות השן. בעוד אמלגם לא נדבק ישירות לשן ולפיכך מחייב את רופאת השיניים להתקין תשתית נוספת, כלומר לבצע קידוח נוסף בקירות השן, הרי שסתימה לבנה נדבקת ישירות לקירות ובכך מייתרת את הצורך להחליש את השן. זאת ועוד: הואיל וסתימה אפורה מכילה תערובת מתכות, היא גם מוליכה חשמל, חום וקור לעומת סתימה לבנה שאינה מוליכה דבר.

האם כדאי להחליף מסתימה לאפורה לסתימה לבנה?

הואיל וסתימה אפורה נראית פחות טוב בפה, הופכת את השיניים לרגישות יותר לטמפרטורות קיצונית ואף מכילה מעט כספית שנחשבת למתכת רעילה, יש רבים שמבקשים להוציא את סתימות האמלגם ולהחליף אותן בסתימות לבנות.

אך הדבר לא מומלץ. החלפת סתימה מתבצעת כאשר קיימת בעיה בשן שמתחת לחומר הסתימה: כגון עששת שהתפתחה בקרקעית, מתחת לסתימה. רק במקרה כזה אין ברירה אלא להוציא את הסתימה הקיימת ולבצע חדשה. אם לא קיימת בעיה קריטית שדורשת טיפול בשן עם הסתימה האפורה, מומלץ שלא להחליף את הסתימה ללבנה.

מתעניינים בסתימות לבנות בירושלים? קבעו עוד היום פגישת ייעוץ ונשמח לעזור לכם!

×
js_loader

אתם כבר פה.
למה שלא תזמינו תור לפגישת ייעוץ?

"*" אינדוקטור שדות חובה

שם*
הרשמה לניוזלטר
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

שניה לפני שאתם עוזבים,
הזמינו תור לפגישת ייעוץ!

"*" אינדוקטור שדות חובה

שם*
הרשמה לניוזלטר
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
התחילו שיחה בוואצאפ
צריכים עזרה?
היי 👋
איך אנחנו יכולים לעזור לך?