ציפויי חרסינה

ציפוי חרסינה לשיניים בירושלים

ציפוי חרסינה לשיניים נועד להעניק מראה טבעי לשן פגועה. ציפוי שכזה, המכונה גם "ציפוי שיניים למינייט", הוא אחד מן הטיפולים הפופולריים ביותר בתחום רפואת השיניים בישראל ובעולם, וכמובן אחד מן הטיפולים הניתנים במרפאת השיניים של ד"ר סטלה הייזלר – רופאת שיניים בירושלים. קיימים מספר סוגים שונים של ציפויי חרסינה, אבל ההבדלים ביניהם מינוריים ואינם משפיעים באופן מהותי על מראה השיניים, על האיכות או על מחיר הטיפול.

מי צריך ציפוי חרסינה לשיניים?

אם התבצע טיפול הלבנת שיניים שלאחריו התוצאה לא מספיק בהירה בעיני המטופל/ת, אם קיימת שן שנשברה כתוצאה מחבלה כמו תאונה או נפילה, או אם יש מצב של אובדן חומר שן כתוצאה ממחלת העששת – ואפילו אם כל השיניים בריאות אבל יש ביניהן שיניים עקומות או שקיימים ביניהן רווחים, ניתן להדביק על השיניים ציפוי חרסינה כדי ליצור מראה של שיניים יפות יותר.

איך זה עובד?

במקרה שבו הוחלט על טיפול ציפוי חרסינה לשיניים יש לבצע הכנה של השיניים: הציפוי עצמו נוצר בהתאמה לשן שעליה הוא אמור להיות מודבק בהמשך על פי מודל ממוחשב או בעזרת מודל גבס. צבע הציפוי מותאם לצבע השיניים הסמוכות לשן המטופלת, כדי ליצור בסופו של דבר מראה הומוגני ואחיד של השיניים.

בשלב הבא, בדרך כלל רופאת השיניים מסירה שכבה דקיקה מאוד של מעטפת השן. לרוב מדובר בשיוף עדין ביותר, ולעיתים אף אין בכך צורך. לאחר מכן הרופאה מדביקה על השן ציפוי דק מאוד של חרסינה באמצעות דבק מיוחד שמחבר את השן הטבעית עם החרסינה שבציפוי.

בהזדמנות זו ניתן גם לבצע התאמות ושיפורים בצורה, בצבע או בממדי הציפוי וכך ליישר שיניים עקומות במקצת או לסגור רווחים קלים בין שיניים, כך שנוצר מראה שיניים אסתטי. כל התהליך כולו מצריך מן המטופל/ת מספר מצומצם מאוד של ביקורים במרפאה: בדרך כלל שניים או שלושה לכל היותר.

יתרונות של ציפוי חרסינה לשיניים

היתרון המשמעותי ביותר של ציפוי חרסינה בשיניים, המכונה גם ציפוי למינייט, הוא העובדה שמדובר בהשחזה מינימלית של חומר שן. השכבה שמשויפת מן השיניים היא שכבה דקה ביותר, ואז מודבק הציפוי.

יתרון נוסף של ציפוי שיניים למינייט הוא ששיטת הציפוי הופכת את החומר לחלק מהשן עצמה. כלומר השן עצמה הופכת לחזקה יותר, עמידה בפני שחיקה או שינוי צבע, וזאת לאורך זמן רב מאוד. בדרך כלל הסיבה היחידה להחליף את ציפוי החרסינה הינה רק במקרה שבו יקרו שינויים כלשהם בחלל הפה, כמו התפתחות עששת בשיניים הסמוכות, אובדן שיניים או מחלות בחניכיים.

בהשוואה לסוגי ציפוי אחרים, כמו ציפוי קומפוזיט, ציפוי החרסינה אמנם נחשב יקר יותר – אבל גם איכותי יותר ועמיד לזמן רב יותר.

ציפוי חרסינה לשיניים – תמונות לפני ואחרי

לא מאמינים עד כמה התוצאות מדהימות ומחוללות שינוי אמיתי ואיכותי במראה השיניים? אנחנו מזמינים אתכם לבקר בעמוד "ציפוי חרסינה לשיניים – תמונות לפני ואחרי". יש לנו גלריה שלמה של תוצאות שהשגנו עבור מטופלים רבים. בקרוב אצלכם?