ציפויי קומפוזיט

ציפוי קומפוזיט בירושלים

ציפוי השיניים בקומפוזיט הוא טיפול אסתטי, אחד מן הטיפולים שניתנים במרפאה של ד"ר סטלה הייזלר – רופאת שיניים בירושלים. הציפוי יכול לשמש גם לצורך אטימת חריצים וחורים קטנים בשיניים, ואף להיות בשימוש לצורך שחזור שיניים שנפגעו כתוצאה כעששת. כמו כן, ציפוי קומפוזיט יכול במקרים מסוימים להוות אלטרנטיבה לטיפול של ציפוי חרסינה.

מה זה ציפוי קומפוזיט לשיניים?

קומפוזיט הוא חומר העשוי משרף מרוכב, ובתחום רפואת השיניים יש לו שימוש בין היתר כאחד המרכיבים של סתימות לבנות. ציפוי שיניים קומפוזיט הוא טיפול שמאפשר ליצור מראה שיניים הומוגני ויפה במקרים בהם שן מסוימת נשברה עקב חבלה, כאשר קיימת בעיה של אורך או זווית בשן כלשהי, ואף למקרה של סגירת רווח בשיניים.

כאשר בוחרים ציפוי קומפוזיט, בדומה לחרסינה, הציפוי לא מאפשר להתגבר לחלוטין על בעיית שינוי הצבע של שן שעברה טיפול שורש – אבל מדובר בטיפול שעשוי להתאים מאוד להשגת מראה טבעי ויפה לשלל בעיות אסתטיות אחרות בחלל הפה. זאת הודות לעובדה שאת הקומפוזיט ניתן ללטש ולתקן בקלות יחסית. כך, גם אם לאורך השנים שלאחר הטיפול תורגש שחיקה מסוימת בציפוי, הרי שהשבת הגלגל לאחור ושחזור החיוך המושלם יהיו פשוטים יחסית.

ציפוי שיניים קומפוזיט – איך זה עובד?

בשלב הראשון יש לשייף קלות את מעטפת השן הטבעית. בשלב השני רופאת השיניים מדביקה את ציפוי הקומפוזיט בעדינות על גבי השן, ומשתמשת באור מיוחד על מנת להקשות את החומר ולקשר אותו למעטפת השן. לעיתים יש צורך לחזור על הפעולה כדי להדביק כמה שכבות של ציפוי קומפוזיט זו על גבי זו – עד שבסוף הטיפול רופאת השיניים מלטשת את הציפוי תוך שימת לב לממדי השיניים הסמוכות כדי ליצור מראה אחיד, אסתטי ויפה.

ציפוי קומפוזיט בשן הוא טיפול פשוט כל כך, שלעיתים אין כלל צורך בשום סוג של הרדמה. עם זאת, במקרה שבו מתבצעים כמה טיפולים במקביל – כגון סתימה באותה שן – תתבצע הרדמה מקומית לטובת הטיפולים האחרים.

בסופו של הטיפול מתקבלת שן מצופה בחומר שנראה כמו מעטפת שן טבעית, בצבע שדומה לשיניים הסמוכות ועם ברק שאופייני לשיניים טבעיות.

מה עדיף, ציפוי קומפוזיט או חרסינה?

שני החומרים מתאימים לציפוי שן ולהענקת מראה אסתטי של השיניים. עם זאת, קיימים מספר הבדלים ביניהם. ראשית עניין העלות: ציפוי חרסינה יקר יותר מאשר ציפוי קומפוזיט, בין היתר בגלל שיטת הייצור שלהם – את ציפוי החרסינה יש ליצור במעבדה לפני הדבקתו על השן, אבל את ציפוי הקומפוזיט אפשר ליצור על גבי השן עצמה. מאותה סיבה, מספר המפגשים הנחוצים לצורך ציפוי קומפוזיט נמוך יותר (לעיתים אפשר לסיים אותו במפגש אחד), בעוד שלצורך ציפוי חרסינה נדרשים שניים או שלושה.

הבדלים נוספים נעוצים באיכות החומרים ובעמידותם. ציפוי קומפוזיט פחות עמיד לאורך זמן, נוטה לשנות את צבעו, להיסדק ולהזדקק לטיפולים נוספים בעתיד. זאת לעומת ציפוי חרסינה – אמנם יקר יותר, אבל גם עמיד יותר.

ציפוי שיניים קומפוזיט לפני ואחרי

מטופלים רבים במרפאת השיניים שלנו מבקשים לראות תמונות של ציפוי שיניים קומפוזיט לפני ואחרי. בדיוק בשביל יצרנו עבורכם גלריה עם תמונות לפני ואחרי של מרבית טיפולי השיניים שלנו.