הרכבת שתלים דנטליים עם סד כירורגי ממוחשב בירושלים

הרכבת שתלים דנטליים עם סד כירורגי ממוחשב בירושלים

סד כירורגי ממוחשב הוא אחת מן הדרכים שבהן פיתוח טכנולוגי של השנים האחרונות מסייע לשפר הליך רפואי. אם בעבר נהוג היה לבצע השתלות שיניים באופן ידני בלבד, הרי שכיום השימוש בסד כירורגי ממוחשב הופך את הליך ההשתלה לפשוט, מדויק ויעיל יותר.

מה זה סד כירורגי ממוחשב?

הסד הכירורגי הממוחשב הוא מעין תבנית של הלסת, המופקת בעזרת בדיקות הדמיה דנטלית שתוצאותיהן מוזנות למערכת ממוחשבת ייעודית. אותה תבנית מודפסת לאחר מכן בתלת ממד וכירורג פה ולסת משתמש בה כדי להחדיר את השתלים למקומם בצורה מדויקת יותר מאשר אילו היה עושה זאת באופן ידני.

למה כדאי לבצע הרכבת שתלים דנטליים בעזרת סד כירורגי ממוחשב?

בשיטה המסורתית אמנם ניתן לתכנן מראש את החדרת השתלים הדנטליים, אבל לא תמיד ההשתלה מתנהלת על פי התכנון: לעיתים יש צורך לקדוח בזוויות מורכבות; לעיתים מערכת השיניים בפה צפופה ומקשה על הדיוק; ולעיתים תוך כדי ביצוע ההשתלה מתעוררות בעיות בלתי צפויות כגון פגמים שלא נראו קודם לכן בצילומי הרנטגן. מהסיבות הללו, שיעורי ההצלחה של הרכבת שתלים דנטליים בצורה ידנית אמנם גבוהים – אבל עם הסד הכירורגי הממוחשב הם גבוהים אפילו יותר.

הסיבה פשוטה: התבנית הממוחשבת של הלסת, שנוצרת כתוצאה מסריקות הדמיה מתקדמות ומייצגת נאמנה את המאפיינים הפיזיולוגיים המדויקים של המטופל/ת, מאפשרת לתכנן את ההליך הרפואי בצורה טובה בהרבה. זאת הודות לעובדה שבעזרת סד כירורגי ממוחשב ניתן לדעת את הגודל, הצורה, העובי וההרכב של השיניים, וכן את המיקום של כל שן ביחס לשיניים האחרות, החניכיים ושאר חלקי הפה.

איך עובדת הרכבת שתלים דנטליים עם סד כירורגי ממוחשב בירושלים?

לאחר שמבצעים את בדיקות ההדמיה (תהליך שאורך מספר דקות ולא כרוך בכאב), הנתונים עוברים לתוכנה ייעודית שבאמצעותה הרופא הכירורג יכול לתכנן את ההשתלה על פי זוויות, כיוונים ומרווחים באופן ספציפי לפה המטופל. הדפסת הסד הכירורגי אורכת מספר ימים, ובפגישה הבאה עם המטופל/ת, הוא מוכנס לפה. באמצעות חורים קטנטנים שנמצאים בסד, הכירורג יכול לבצע את ההשתלה בדיוק על פי התכנון מראש. כך הכירורג יכול להיות בטוח שלא תהיה כל תזוזה במקדח, ושההליך בפועל יהיה בדיוק על פי התוכנית – לקבלת תוצאות יעילות ואסתטיות.

יתרונות נוספים של סד כירורגי ממוחשב

בנוסף ליתרונות האמורים לעיל, השימוש בסד הממוחשב גם מאפשר לחסוך בחתכים מיותרים במקומות לא נכונים או חדירה עמוקה מדי שלא לצורך – וכך מקצר את משך ההחלמה ומייעל את הטיפול. במקרים מסוימים השימוש בו עשוי אף לייתר את הצורך בטיפולים מקדימים להשתלה, כמו השתלת עצם או הרמת סינוס.

בשורה התחתונה, למרות שאפשר עדיין לבצע הרכבת שתלים דנטליים ללא סד כירורגי ממוחשב, הרי שאין ספק שעדיף להיעזר בו. הסד משפר משמעותית כל הליך הרכבת שתלים דנטליים, ומאפשר לשלב את הידע, הניסיון ושיקול הדעת של כירורג פה ולסת עם אפשרות לבצע תהליך מדויק שמותאם למאפיינים הפיזיולוגיים של המטופל/ת, כך שהטיפול כולו נעשה בצורה מהירה וטובה.

×
js_loader

אתם כבר פה.
למה שלא תזמינו תור לפגישת ייעוץ?

"*" אינדוקטור שדות חובה

שם*
הרשמה לניוזלטר
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

שניה לפני שאתם עוזבים,
הזמינו תור לפגישת ייעוץ!

"*" אינדוקטור שדות חובה

שם*
הרשמה לניוזלטר
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
התחילו שיחה בוואצאפ
צריכים עזרה?
היי 👋
איך אנחנו יכולים לעזור לך?