טיפול בפלואוריד בירושלים

טיפול בפלואוריד בירושלים

טיפול בפלואוריד הוא טיפול מניעתי, כלומר יש צורך לבצע אותו לפני שמתעוררת בעיה בשיניים, וכך לצמצם את הסיכוי להיווצרותה. בעולם נהוגות שיטות שונות של טיפול בפלואוריד, בין היתר באמצעות הוספת פלואוריד למי השתייה או למשחות השיניים; ניתן לקבל טיפול בפלואוריד בירושלים במרפאת השיניים של ד”ר סטלה הייזלר בתלפיות, ירושלים.

מה זה פלואוריד ולמה השיניים צריכות את זה?

פלואוריד הוא חומר שנמצא באופן טבעי במעטפת השן. פלואוריד מחזק את השן, מונע את פירוקה בכך שהוא מאט היווצרות עששת, ומחזק את העמידות של השן בפני חומציות החיידקים שבחלל הפה. הבעיה היא שעם הזמן מעטפת השן נשחקת וכמות הפלואוריד שבה הולכת ומתמעטת באופן טבעי.

ללא הפלואוריד, מעטפת השן נחלשת בצורה משמעותית והופכת להיות פגיעה לחיידקים שמייצרים סביבה חומצית ועלולים לפגוע בשיניים או בחניכיים – כך שחשוב מאוד להחזיר את הפלואוריד כדי לסייע במלחמה בעששת ובהיווצרות חורים בשיניים או דלקות בחניכיים. גם אם כבר קיים חור בשן, הפלואוריד אמנם לא ירפא אותו אך לפחות יגן טוב יותר על החלקים שעדיין לא נפגעו מן החיידקים.

החזרת פלואוריד לשיניים מתבצעת באמצעות מגע. כלומר די בכך שהפלואוריד ייגע בשן שהוא ייספג פנימה אל תוך מעטפת השן ויחזק אותה. יש מספר דרכים לעשות זאת:

  • במדינות מסוימות, כמו בישראל, באירופה ובארה”ב, מוסיפים פלואוריד למי השתייה בתהליך שנקרא הפלרת מים. כך, כמות קטנה של פלואוריד נוגעת בשיניים תוך כדי צריכת מים, משקאות על בסיס מים (כגון תה), מאכלים שבושלו במים וכדומה.
  • רוב משחות השיניים מכילות בין היתר גם פלואוריד, כך שבעת צחצוח השיניים הרגיל, השיניים מקבלות כמות קטנה של החומר פעמיים ביום.
  • ניתן לרכוש ברשתות השיווק מוצרים נוספים המכילים פלואוריד, כמו שטיפת פה או חוט דנטלי, ולהשתמש בהם באופן יומיומי.
  • ניתן גם להוסיף פלואוריד למעטפת השן באמצעות טיפול מונע שגרתי במרפאת השיניים.

מהו טיפול בפלואוריד?

טיפול בפלואוריד מתבצע על ידי שיננית מנוסה. במסגרת הטיפול, רופאת השיניים \ שיננית מצמידה סד דנטלי ייעודי אל השיניים, כשבתוכו ג’ל המכיל כמות גבוהה של פלואוריד מרוכז. אז, המטופל סוגר את פיו למספר דקות כדי שהחומר ייספג בשיניים – וזה הכל.

מלבד אי נוחות קלה, הטיפול לא כרוך בשום כאב או אי נעימות. לאחר הטיפול נהוג שלא לאכול או לשתות במשך כשעה, על מנת לאפשר לפלואוריד להיספג במעטפת השן. הואיל והג’ל מכיל פלואוריד מרוכז, הכמות שנספגת בשיניים הודות לטיפול הזה גבוהה משמעותית מזו שנספגת דרך מי השתייה או משחת השיניים.

מי צריך טיפול פלואוריד ומתי?

כאמור, טיפול בפלואוריד נחשב טיפול מניעתי, ולכן יש לבצע אותו בתדירות של לפחות פעם בשנה. אדם שנמצא בסיכון גבוה לפתח עששת או חורים בשיניים עשוי לקבל מאיתנו המלצה להגיע לטיפול מניעתי בתדירות גבוהה יותר, או לקבל הנחיות לביצוע טיפול פלואוריד ביתי באמצעות ג’ל פלואוריד או מי פה מיוחדים.

מעוניינים בטיפול בפלואוריד בירושלים? הזמינו פגישת ייעוץ במרפאה שלנו והצטרפו למאות המטופלים המרוצים שלנו!

×
js_loader

אתם כבר פה.
למה שלא תזמינו תור לפגישת ייעוץ?

"*" אינדוקטור שדות חובה

שם*
הרשמה לניוזלטר
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

שניה לפני שאתם עוזבים,
הזמינו תור לפגישת ייעוץ!

"*" אינדוקטור שדות חובה

שם*
הרשמה לניוזלטר
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
התחילו שיחה בוואצאפ
צריכים עזרה?
היי 👋
איך אנחנו יכולים לעזור לך?