עקירת שיניים כירורגית בירושלים

עקירה כירורגית בירושלים

השאיפה שלנו היא תמיד לשמור על כמה שיותר חומר שן ולהשתמש בשיניים הטבעיות שלנו. עדיף כשהן חזקות ובריאות במלואן, אבל גם אם צריך לבנות עליהן כתר, למשל, נעדיף לעשות זאת על בסיס שן טבעי. עם זאת, כאשר כל שאר האפשרויות כבר מוצו ולא נשארה אף ברירה אחרת, ניתן לבצע גם עקירה כירורגית במרפאה שלנו בתלפיות, ירושלים.

מתי יש צורך לבצע עקירת שן כירורגית?

עקירת שן כירורגית נדרשת כאשר לא ניתן לבצע עקירה רגילה. כך לדוגמה אם יש צורך לעקור שן בינה, שן כלואה או שן שבורה, שלא ניתן לאחוז בהן כמו שצריך באמצעות מלקחיים דנטליים ולשלוף אותן מן הפה – אז נפנה לביצוע עקירה כירורגית.

מקרה נוסף של צורך בביצוע עקירה כירורגית הוא כאשר שן שמצריכה עקירה אך יש חשש כי עקירה רגילה באמצעות מלקחיים דנטליים לא תצליח לשלוף את השן במלואה. אם נניח שיש בעיה בשורש השן וקיים חשש שעקירה רגילה תשאיר חלק משורש השן, יתכן שיהיה צורך בעקירה כירורגית.

איך מבוצע טיפול עקירת שן כירורגית?

אופן הביצוע המדויק של עקירה כירורגית משתנה משן לשן וממטופל/ת למטופל/ת ותלוי בשיקול דעת רופאת השיניים לאחר בדיקה מדוקדקת של השן הבעייתית. באופן כללי ניתן לומר שגם טיפול זה מתבצע בהרדמה מקומית, ובמסגרתו מבוצע חתך בחניכיים, נעקרים כל חלקי השן (לעיתים תוך כדי חיתוך השן עצמה למספר חלקים) ולבסוף מבוצע תפר בחניכיים.

טיפול כירורגי לעקירת השן עשוי לכלול גם הסרה של חלקים מעצם הלסת, או חיתוך השן למספר חלקים, הפרדת שורשיה ועקירת כל אחד מהם בנפרד כדי לוודא שאכן היא הוסרה במלואה. לעיתים אף נדרשת הכנה מסוימת לפני העקירה הכירורגית, כגון טיפול בדלקת חניכיים שנמצאת באזור המטופל ועלולה (אם לא יטפלו בה לפני העקירה) להוביל להתפתחות זיהום בהמשך.

מה ההבדל בין עקירה כירורגית לעקירה רגילה?

עקירה רגילה היא פרוצדורה רפואית פשוטה וקצרה באופן יחסי, ובמסגרתה בדרך כלל אין צורך בפתיחת החניכיים – רופאת השיניים אוחזת את השן המצריכה עקירה במלקחיים דנטליים מיוחדים, מטלטלת אותה מצד לצד עד להתנתקותה מן הלסת ושליפתה מהפה. לכן, בעוד לאחר עקירה כירורגית החלמה עשויה להימשך מספר ימים, משך ההחלמה מעקירה רגילה קצר משמעותית ואורך שעות ספורות עד יום-יומיים לכל היותר.

עקירה כירורגית – תופעות לוואי וסיכונים

עקירה כירורגית מתבצעת בהרדמה מקומית, ולכן לאחר שחומרי ההרדמה מתפוגגים ייתכנו כאבים אחרי עקירה כירורגית באזור המטופל. גם נפיחות היא תופעת לוואי נפוצה במסגרת עקירה כירורגית.

בנוסף קיימים סיכונים נדירים יותר, הנובעים מעצם היותו של הטיפול תהליך כירורגי, כמו זיהום באזור המטופל או פגיעה עצבית. אם חלילה מורגשת אחת מתופעות הלוואי הללו, יש לפנות בהקדם אל מרפאת השיניים להמשך הנחיות.

שירותי עקירת שיניים נוספים אותם אנו מציעים:

×
js_loader

אתם כבר פה.
למה שלא תזמינו תור לפגישת ייעוץ?

"*" אינדוקטור שדות חובה

שם*
הרשמה לניוזלטר
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

שניה לפני שאתם עוזבים,
הזמינו תור לפגישת ייעוץ!

"*" אינדוקטור שדות חובה

שם*
הרשמה לניוזלטר
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
התחילו שיחה בוואצאפ
צריכים עזרה?
היי 👋
איך אנחנו יכולים לעזור לך?