עקירת שן בינה כלואה בירושלים

עקירת שן בינה כלואה בירושלים

שן בינה כלואה היא אחת מארבע שיני הבינה שיש לכל אדם בוגר, אולם כזו שמסיבה כלשהי לא צמחה באופן תקין כמו שן רגילה. היא יכולה להיות שן בינה שהתפתחה אך לא פרצה את קו החניכיים, או שן בינה שצומחת בזווית לא שגרתית ביחס לשיניים הסמוכות וללסת. במקרה כזה ישנו צורך בעקירת שן בינה כלואה.

מתי יש צורך בעקירת שיני בינה כלואות?

באופן כללי, אם שן בינה כלואה מהווה מקור (בהווה או בעתיד) לבעיות אחרות בחלל הפה, מוטב לעקור אותה.

אחת הסיבות היא שגם שיני בינה כלואות עלולות לסבול מבעיות דנטליות. אם חלק של שן בינה כלואה חלקית פרץ את קו החניכיים ונחשף לחיידקים שבחלל הפה, שן בינה כלואה יכולה לסבול מעששת ומיקומה הבעייתי או הזווית המורכבת שבה היא בקעה עלולים להקשות על טיפול בהווה ועל צחצוח יעיל בעתיד – וכך עקירת שן בינה כלואה תהיה הטיפול המומלץ. לחלופין, אם מורגשת נפיחות באזור שבו אמורה להיות שן בינה, המלווה במגבלה בפתיחת הפה או בסגירת השיניים, קשיים בבליעה, כאבים או הפרשות מוגלתיות – יתכן שזהו מקרה של דלקת בשן בינה כלואה, וגם אז ההמלצה תהיה לעקור ולא לטפל.

סיבה נוספת לעקירת שן בינה כלואה היא הפרעה לשיניים אחרות או ללסת עצמה. כך למשל יתכן מצב שבו שן בינה כלואה צומחת בזווית שמפריעה לשורשי שיניים סמוכות ולפיכך עלולה להוביל להתפתחות דלקות וזיהומים בשיניים אחרות.

האם חייבים לעקור שיני בינה כלואות?

לא תמיד. יש מבוגרים ששיני הבינה שלהם לעולם לא בוקעות, והם לא מרגישים בחסרונן. רק אם רופאת השיניים מזהה בעיה בשן בינה כלואה או פוטנציאל לגרום לבעיות אחרות בעתיד בחלל הפה (כגון גרימת נזק בעתיד לשיניים הסמוכות לה) – היא עשויה להמליץ על עקירה.

איך עוקרים שיני בינה כלואות?

בניגוד לעקירות שיניים אחרות (לרבות שיני בינה שבקעו וניתן לעיתים לעקור בצורה רגילה), עקירת שיני בינה כלואות יכולה להתבצע אך ורק בצורה כירורגית. זאת משום שמטבע היותן כלואות, לא ניתן לאחוז בהן היטב בעזרת מלקחיים דנטליים הנדרשים לביצוע עקירה בצורה ידנית.

לכן עקירת שיני בינה כלואות היא מעין ניתוח קטן שמתבצע בחלל הפה: מבצעים חתך ברקמת החניכיים, חושפים את שן הבינה הכלואה ושולפים אותה החוצה. לעיתים, בתלות במורכבות המיקום והזווית, יתכן שיהיה צורך לחתוך את השן עצמה ולשלוף אותה בחלקים כדי לוודא שלא יוותרו שאריות שן – ולבסוף מבוצעת תפירה של האזור והמתנה להחלמתו.

עקירת שן בינה כלואה: תופעות לוואי

אחת התופעות הנפוצות ביותר אחרי ניתוח עקירת שן בינה כלואה היא כאבים באזור המטופל. כאבים אלה נגרמים לרוב עקב התפוגגות ההשפעה של חומר ההרדמה בו נעשה שימוש במהלך הטיפול. תיתכן גם נפיחות מקומית קלה – אך ברוב המקרים ניתן להתמודד עם תופעות אלה בעזרת משככי כאבים רגילים והרבה סבלנות.

שירותי עקירת שיניים נוספים אותם אנו מציעים:

×
js_loader

אתם כבר פה.
למה שלא תזמינו תור לפגישת ייעוץ?

"*" אינדוקטור שדות חובה

שם*
הרשמה לניוזלטר
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

שניה לפני שאתם עוזבים,
הזמינו תור לפגישת ייעוץ!

"*" אינדוקטור שדות חובה

שם*
הרשמה לניוזלטר
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
התחילו שיחה בוואצאפ
צריכים עזרה?
היי 👋
איך אנחנו יכולים לעזור לך?