עקירת שן בינה בירושלים

עקירת שן בינה בירושלים

שיני הבינה הן ארבע השיניים הטוחנות שצומחות אחרונות בפיו של אדם בוגר. כל אחת מהן ממוקמת בקצה שורת השיניים שבכל לסת, ואצל הרוב הן צומחות בסביבות גיל 17 עד 20. אלא שלעיתים יש בעיה כלשהי בשן בינה מסוימת, המחייבת את עקירתה. במקרה כזה, עקירת שן בינה יכולה להיעשות בכמה דרכים שונות.

מתי נדרשת עקירת שיני בינה?

עקירה של שן בינה נפוצה יותר מאשר עקירה רגילה, בגלל המאפיינים הייחודיים של אופן צמיחת שיני הבינה. הסיבה המרכזית בגינה נהוג לבצע עקירת שן בינה היא מצב בו אין לשן הבינה די מקום לצמוח. סיבות נוספות יכולות להיות חור בשן השינה, זיהום בשן, נזק לשיניים סמוכות או חוסר מקום לניקוי מספק של האזור בעזרת מברשת שיניים.

סיבה נוספת שמובילה רופאי שיניים רבים להמליץ לעקור שיני בינה היא סיבה מניעתית: אם לדוגמה עוד לפני בקיעת השן מן החניכיים כבר ניתן לזהות שבעתיד תתפתח באזור זה ציסטה, שבהמשך אף עלולה להוביל לאובדן של עצם באותה לסת – במקרים רבים זו סיבה טובה לעקור את השן. באופן דומה אם ניתן לזהות שן בינה כלואה שאינה מצליחה לפרוץ מן החניכיים, או שן בינה שמתפתחת בכיוונים לא טבעיים (למשל הצידה, לעבר שורשי שיניים אחרות) – גם אז יתכן שמוטב לעקור את שן הבינה לפני שתגרום לבעיות נוספות.

איך עוקרים שן בינה?

יש שתי דרכים עיקריות לעקור שן בינה, ושתיהן מבוצעות תחת הרדמה מקומית. האחת היא באמצעות עקירה רגילה, כלומר תפיסתה באמצעות מלקחיים דנטליים, טלטול השן מצד לצד עד לניתוקה מן הלסת ושליפתה מן הפה. דרך זו אפשרית רק כאשר ניתן לאחוז במלקחיים בשן הבינה – כלומר אם היא עדיין לא בקעה, או אם היא צומחת בזווית שמקשה על תפיסתה במלקחיים הדנטליים, אזי סביר להניח שהדרך היחידה לעקור אותה תהיה עקירה כירורגית.

בעקירה כירורגית מתבצע חתך בחניכיים כדי לשלוף את השן החוצה. לעיתים יש צורך בחיתוך של השן כדי להקל על הוצאתה המלאה ולוודא שלא נותרו שאריות – ולבסוף מתבצעת תפירה של האזור המטופל.

עקירת שן בינה: תופעות לוואי

כאבים אחרי עקירת שן בינה הם תופעה נפוצה ונגרמים בין היתר לאחר התפוגגות חומר ההרדמה שבו נעשה שימוש תוך כדי הטיפול. עקירה כירורגית של שן בינה נחשבת מעט יותר כואבת עם משך זמן ארוך יותר. עם זאת, לשני סוגי העקירות לא אמורות להיות תופעות לוואי מורכבות מלבד כאבים שניתן להתמודד איתם בעזרת משככי כאבים רגילים, ונפיחות מקומית שנעלמת מעצמה.

עם זאת, אם מתרחשות תופעות אחרות כגון קושי בנשימה, קושי בבליעה או חום; אם יש דימום מן האזור המטופל או שהכאב והנפיחות לא נעלמים לאחר מספר ימים – יש לפנות למרפאה ולקבל הנחיות נוספות.

שירותי עקירת שיניים נוספים אותם אנו מציעים:

×
js_loader

אתם כבר פה.
למה שלא תזמינו תור לפגישת ייעוץ?

"*" אינדוקטור שדות חובה

שם*
הרשמה לניוזלטר
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

שניה לפני שאתם עוזבים,
הזמינו תור לפגישת ייעוץ!

"*" אינדוקטור שדות חובה

שם*
הרשמה לניוזלטר
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
התחילו שיחה בוואצאפ
צריכים עזרה?
היי 👋
איך אנחנו יכולים לעזור לך?