השלמת שיניים חסרות בירושלים

השלמת שיניים חסרות והשלמת שיניים שבורות בירושלים אצל רופא שיניים מומלץ

במרפאה של ד”ר הייזלר ניתנים טיפולים להשלמת שיניים חסרות, לרבות השלמת שיניים קדמיות, השלמת שן שבורה, השלמת שיניים קטנות ועוד.

שיניים חסרות מהוות בעיה בשני מישורים. האחד הוא המישור האסתטי: הן בולטות בחסרונן כאשר מחייכים, מפהקים או מדברים (וכתוצאת לוואי עלולים להוביל גם לפגיעה בביטחון העצמי), ובמקרים מסוימים משפיעות לרעה על צורת הפנים. והשני הוא המישור הפונקציונלי: שיניים חסרות מקשות על לעיסה ועל דיבור.

איך מבצעים השלמת שיניים חסרות?

קיימות מספר דרכים שונות לבצע השלמת שיניים חסרות. לדוגמה, אם חסרה רק שן אחת, שמשני צדדיה קיימות שיניים יציבות, ניתן להתקין גשר על האזור שבו חסרה השן. בצורה כזו בעצם משתמשים בשיניים שמשני צידי השן החסרה כבסיס תמיכה: יש להשחיז אותן ולהתאים להן מעין כתר משולש שמרכזו מהווה תחליף לשן החסרה. כתר זה בנוי באופן דומה לכתרים רגילים (ממתכת עם ציפוי חרסינה או מחומרים אחרים) – אך חשוב לציין שפתרון זה לא מתאים לכל מקרה אלא מחייב שהשיניים הסמוכות לשן החסרה תהיינה במצב טוב ויוכלו לשאת את העומס.

אפשרות אחרת, שמתאימה בעיקר למקרים של חוסר בשיניים רבות, היא לבצע שחזור בעזרת תותבת נשלפת. זהו פתרון פשוט יחסית שבמסגרתו נלקחות מידות ולפיהן נבנית תותבת מפלסטיק המותאמת במדויק לפה של המטופל/ת. במקרה כזה, הפתרון להשלמת השיניים החסרות לא נשען על השיניים שמשני צידי האזור בו חסרות שיניים, אלא על הרקמות הרכות שבפה. יש אפשרות ליצור שיניים תותבות קבועות וגם שיניים תותבות זמניות.

אפשרות נוספת היא השתלת שיניים באמצעות שתלים דנטליים, כך שבמקום להיתמך על ידי שיניים אחרות או רקמות רכות, נתמך למעשה על ידי הלסת עצמה. במסגרת התהליך מוחדר שתל טיטניום לתוך עצם הלסת, ומהווה מעין שורש מלאכותי שעליו ניתן לבנות השלמת שן חסרה בעזרת כתר. זהו טיפול כירורגי ויקר יותר, אבל עשוי להוות פתרון יעיל ונוח.

איך מחליטים איזה טיפול השלמת שיניים לבצע?

לכל אחד מהטיפולים שצוינו לעיל, כמו גם לטיפולים נוספים של השלמת שיניים חסרות, יש יתרונות וחסרונות. רופאת השיניים תמליץ על הטיפול המתאים ביותר לכל מטופלת ומטופל על פי הצורך. הדבר החשוב ביותר שכדאי לזכור הוא שאובדן שיניים עקב חבלה כמו תאונה או נפילה, מחלת חניכיים או עששת – הוא לא גזרת גורל. בהחלט ניתן לבצע השלמת שיניים חסרות בדרכים יצירתיות, בהתאמה למצב הבריאותי של כל מטופל/ת ולפי כל מסגרת תקציב.

יתרה מזאת – כאמור, טיפול השלמת שיניים (השלמת שן שבורה \ השלמת שיניים קדמיות \ השלמת שן טוחנת שבורה \ השלמת שיניים קטנות) נעשה במקרה שבו החוסר בשן מפריע מבחינה אסתטית או פונקציונלית, אבל אם החוסר לאו דווקא מפריע או מורגש, לעיתים אף אין צורך לבצע אותו כלל.

בכל מקרה, אם חסרה לכם שן אחת או יותר, כדאי לפנות למרפאה שלנו ולהתייעץ כדי לבחון אפשרויות טיפול.

טיפולי שיקום הפה במרפאה שלנו כוללים:

×
js_loader

אתם כבר פה.
למה שלא תזמינו תור לפגישת ייעוץ?

"*" אינדוקטור שדות חובה

שם*
הרשמה לניוזלטר
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

שניה לפני שאתם עוזבים,
הזמינו תור לפגישת ייעוץ!

"*" אינדוקטור שדות חובה

שם*
הרשמה לניוזלטר
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
התחילו שיחה בוואצאפ
צריכים עזרה?
היי 👋
איך אנחנו יכולים לעזור לך?