טיפול שיניים זעיר פולשני בירושלים

טיפול שיניים זעיר פולשני בירושלים

המונח ‘טיפול שיניים זעיר פולשני’ הוא למעשה גישה טיפולית שלמה, לפיה נעשה מאמץ לבצע מגוון רחב של טיפולי שיניים בשיטות המכונות בשפה המקצועית “Minimally Invasive Dentistry” – כלומר עם כמה שפחות התערבות ובמטרה לשמר כמה שיותר חומר שן טבעי. כל טיפולי השיניים במרפאה שלנו מתבצעים בגישה הזו.

מה זה טיפול שיניים זעיר פולשני?

הרעיון המרכזי של טיפול שיניים זעיר פולשני הוא לבצע טיפול מינימלי  במטרה לשמור על כמה שיותר חומר שן טבעי ותוך פגיעה קטנה ככל האפשר ברקמות בריאות. לשם כך יש לנקוט בגישה זהירה, מחשבה מעמיקה ותכנון יצירתי עוד לפני תחילת הטיפול, ואז להשתמש בציוד מתקדם שמיועד בדיוק למטרה הזו.

אילו סוגי טיפולים נכללים תחת הכותרת ‘טיפול שיניים זעיר פולשני’?

להלן מספר דוגמאות לטיפולי שיניים שניתן לבצע באופן זעיר פולשני:

סתימות לבנות – עד לפני שנים מעטות נהוג היה לבצע סתימות בעזרת חומר סתימה בשם אלמגם. חומר זה הצריך הרחבה של החלל המיועד לסתימה, משום שהוא לא נקשר לשן עצמה, כך שההרחבה היוותה מעין אחיזה מכאנית של חומר הסתימה בשן. בשיטת טיפול זעיר פולשנית, לעומת זאת, סתימה לבנה מתבצעת באמצעות חומר סתימה שונה שנקשר כימית לשן ולכן אין צורך בהרחבה; כלומר נותר יותר חומר שן.

התקנת כתר – בדרך כלל התקנת כתר על שן מחייבת ביצוע השחזה של השן ב-360 מעלות על מנת לפנות מקום לכתר. לעומת זאת התקנת כתר בשיטת טיפול זעיר פולשנית משמעה התקנת כתר בשיטת Onlay/Inlay/Overlay, כלומר סתימות יצוקות העשויות בדרך כלל מחרסינת E-Max, שניתן להשתמש בהן כאשר נותר מעט מאוד חומר שן. בעזרתן ניתן לשמר כמה שיותר חומר שן טבעית במקום להשחיז את השן לכתר.

באופן דומה ניתן לבצע טיפולי שיניים בגישה זעיר פולשנית גם כאשר מדובר בהשתלות שיניים, הרכבת שתלים דנטליים עם סד כירורגי ממוחשב, ציפויי חרסינה ועוד.

יתרונות טיפול שיניים זעיר פולשני

לשיטת הטיפול הזעיר-פולשנית יש מספר יתרונות חשובים, ולהלן השניים המרכזיים:

  1. כואב אבל פחות: הואיל והטיפול מתבצע בזהירות ותוך שימוש בציוד מדויק ביותר, טיפול שיניים זעיר פולשני הוא טיפול מינימלי שכרוך בפחות כאב. כתוצאה מכך, גם משך ההחלמה מטיפול השיניים הופך לקצר ומהיר יותר באופן משמעותי.
  2. שמירה על חומר שן מקורי היא הדבר החשוב ביותר בתחום רפואת השיניים. באמצעות שיטות טיפול זעיר-פולשניות ניתן לחסוך פגיעה ברקמות שן בריאות ולמקד את הטיפול אך ורק בזיהום, בדלקת או במחלה.

באופן כללי, כאמור, הגישה של טיפול שיניים זעיר פולשני היא הגישה המועדפת עלינו כאן במרפאת השיניים של ד”ר הייזלר בתלפיות ירושלים. בכל טיפול שיניים – מניקוי אבנית ועד להשתלות מורכבות, נשאף לשמור על כמה שיותר חומר שן טבעי תוך ביצוע טיפול מינימלי ככל האפשר.

טיפולי שיקום הפה נוספים במרפאת השיניים שלנו:

×
js_loader

אתם כבר פה.
למה שלא תזמינו תור לפגישת ייעוץ?

"*" אינדוקטור שדות חובה

שם*
הרשמה לניוזלטר
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

שניה לפני שאתם עוזבים,
הזמינו תור לפגישת ייעוץ!

"*" אינדוקטור שדות חובה

שם*
הרשמה לניוזלטר
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
התחילו שיחה בוואצאפ
צריכים עזרה?
היי 👋
איך אנחנו יכולים לעזור לך?