שיניים תותבות זמניות בירושלים

שיניים תותבות זמניות לאחר עקירה

שיניים תותבות זמניות מיועדות להיות בשימוש המטופל/ת לתקופה מוגבלת של מספר חודשים לכל היותר, לעומת שיניים תותבות קבועות שבהן ניתן להשתמש לאורך שנים רבות. הן מיוצרות מחומר אקרילי יציב שדומה הן במראהו והן באופן התפקוד שלו לשיניים טבעיות.

טיפולי התקנת שיניים תותבות הן חלק מטיפולי שיקום הפה, ומיועדים לאלה שמתמודדים עם מחסור מלא או חלקי בשיניים. הואיל ויש טיפולים שאורכים מספר פגישות בהפרשים של כמה שבועות או חודשים, השיניים התותבות מאפשרות למטופלים ליהנות מפונקציונליות ואסתטיות תוך כדי הטיפול עד לסיומו והתקנת שיניים תותבות קבועות (נשלפות או לא נשלפות).

התקנת שיניים תותבות זמניות

שיניים תותבות קבועות מיוצרות כך שהן מותאמות באופן מדויק למידותיו של פה המטופל/ת. שיניים תותבות זמניות, לעומת זאת, אמנם מיוצרות על פי מידותיו של אותו פה בדיוק – אבל בדרך כלל לפני טיפול כגון עקירת שיניים. כלומר, מצב הפה עשוי להשתנות – ולכן לעיתים יתכן שהתקנת שיניים תותבות זמניות תגרום לגירוי, אי נוחות או קשיים בלעיסה – תופעות שלא אמורות להתרחש כאשר התותבות הזמניות יוחלפו בהמשך בקבועות.

מטופלים הזקוקים להתקנת שיניים תותבות זמניות בדרך כלל יהיו כאלה שאיבדו את שיניהם כתוצאה מטראומה קשה שפגעה באופן משמעותי בשיניהם, או מטופלים שסבלו ממחלת חניכיים חמורה שבעקבותיה נאלצו לעבור עקירת שיניים.

התקנת השיניים התותבות הזמניות כשלעצמה אינה כואבת, אם כי לפחות בפעמים הראשונות לשימוש בהן סביר להניח שתורגש אי נוחות. עד שמתרגלים אליהן, השיניים התותבות הן למעשה עצם זר בתוך הפה, מה שעלול לגרום לקושי בדיבור או בלעיסה – אבל לאחר תקופת הסתגלות קצרה, התחושה הופכת להיות רגילה לגמרי.

שיניים תותבות זמניות לאחר עקירה

אחד השימושים הנפוצים של שיניים תותבות זמניות הוא במסגרת טיפול עקירת שיניים: באופן כללי כאשר רוצים לבצע טיפול עקירת שיניים ולאחריו להתקין שיניים תותבות קבועות, יש פרק זמן של מספר חודשים שבו יש להמתין בין שלב לשלב עד לריפוי מלא של הרקמות.

לכן, עוד לפני העקירה כבר מכינים מראש תותבות זמניות, ולאחר העקירה משתמשים בהן באופן זמני עד להחלמה מלאה של האזור בפה ממנו נעקרו השיניים – בדרך כלל בין 3 ל-6 חודשים, ולעיתים עד שנה. כך ניתן להמשיך ללעוס, לדבר ולחייך באופן רגיל לחלוטין בתקופת הזמן שבין העקירה לבין התקנת שיניים תותבות קבועות.

תחזוקת שיניים תותבות זמניות

יש הטועים לחשוב ששיניים תותבות, בהיותן מלאכותיות ולא טבעיות, אינן דורשות תחזוקה – אבל למעשה שיניים תותבות זמניות צריכות להישמר נקיות והיגייניות ככל האפשר. אחרת המראה שלהן עלול להיפגע, ועשויים להצטבר עליהן חיידקים שיגרמו למחלות ברקמות הרכות שנותרו בפה (או בשיניים אחרות, אם מדובר על שיניים תותבות חלקיות). בקיצור – דומה מאוד לשיניים רגילות. לכן מומלץ לשלוף את השיניים התותבות מדי לילה, לפני השינה, ולהניח בכוס מים פושרים עם חומר ייעודי לניקוי וחיטוי. כמו כן יש להקפיד על ניקיון החניכיים, ובאופן כללי לשמור על היגיינת חלל הפה ממש בדומה לשיניים טבעיות.

שירותי שיניים תותבות נוספים במרפאת השיניים שלנו:

×
js_loader

אתם כבר פה.
למה שלא תזמינו תור לפגישת ייעוץ?

"*" אינדוקטור שדות חובה

שם*
הרשמה לניוזלטר
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

שניה לפני שאתם עוזבים,
הזמינו תור לפגישת ייעוץ!

"*" אינדוקטור שדות חובה

שם*
הרשמה לניוזלטר
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
התחילו שיחה בוואצאפ
צריכים עזרה?
היי 👋
איך אנחנו יכולים לעזור לך?