שיניים תותבות קבועות נשלפות בירושלים

שיניים תותבות קבועות נשלפות

שיניים תותבות קבועות הן פתרון ארוך טווח המשמר פונקציונליות של לעיסה ואסתטיות של מראה הפה עבור אלה שאיבדו שיניים באופן מלא או חלקי כתוצאה מחבלה קשה, עקירה עקב מצב בריאותי ירוד של חלל הפה וכדומה.

שיניים תותבות קבועות הן בעצם שיניים מלאכותיות שניתנות לשליפה (לעומת שיניים תותבות לא נשלפות, שגם הן קבועות אך מחוברות לעצמות הלסת). מדובר במערכת שיניים שמותאמת באופן אישי למידות המטופל/ת ומחליפה את השיניים המקוריות. ניתן לבצע את הטיפול הזה עבור מטופלים שאינם מעוניינים או אינם יכולים מסיבות כלשהן לבצע שיקום על גבי שתלים.

יתרונות של שיניים תותבות קבועות נשלפות

שיניים תותבות קבועות מותאמות באופן מדויק למידות הפה של המטופל, ובכך מתאימות לתווי הפנים, הלחיים, השפתיים וכו’. בכך התותבות הקבועות משפיעות בעצם על כל מראה פני המטופל/ת, מאפשרים חיוך רחב ובכך מסייעים להעלאת הביטחון העצמי והדימוי העצמי.

מעבר לכך, לשיניים תותבות קבועות נשלפות יש מספר יתרונות על פני סוגי טיפול אחרים לשיקום הפה:

העובדה שניתן לשלוף אותן מן הפה בקלות על מנת לנקות אותן חשובה מאוד; משום שלעיתים עלולות להתפתח דלקות ברקמות הרכות שמתחת לשיניים התותבות, כך שפעולת הניקוי מסייעת במניעת בעיות עתידיות בחלל הפה.

יתרון נוסף הוא שמדובר בתהליך פשוט ומהיר יחסית לטיפול כמו שיקום על גבי שתלים: יצירת תותבת קבועה נשלפת לא מצריכה פעולות כירורגיות או המתנה להחלמה של רקמות.

ואולי היתרון המשמעותי ביותר של שיניים תותבות קבועות נשלפות: מדובר בטיפול שעלותו נמוכה משמעותית לעומת שיקום על גבי שתלים. גם בהמשך, אם יהיה צורך בתיקון או התאמה מחדש של התותבת, קל יותר לעשות זאת כשמדובר בתותבת נשלפת מאשר כשמדובר בשתל.

התקנת שיניים תותבות קבועות נשלפות

כאשר עולה צורך בהתקנת שיניים תותבות קבועות נשלפות, למשל כתוצאה מצורך לבצע עקירה של מספר שיניים, ראשית מכינים שיניים תותבות זמניות. לאחר שמבוצעת העקירה הן ממלאות את מקום השיניים מבחינה פונקציונלית ואסתטית עד שהרקמות מתרפאות (תהליך שאורך לרוב בין 3 ל-6 חודשים). לאחר שהאזור המטופל מחלים באופן מלא, מותקנות השיניים התותבות הקבועות.

נדגיש גם שלמרות שמדובר בשיניים מלאכותיות, עדיין יש צורך לתחזק אותן: לשלוף אותן מהפה מדי פעם ולנקות בצורה יסודית, על מנת למנוע הצטברות חיידקים שעלולה להוביל להתפתחות דלקות או בעיות אחרות בחלל הפה. ככל שמבצעים את התחזוקה בצורה טובה, השיניים התותבות הקבועות נשלפות יכולות לשמש את המטופל/ת שנים רבות.

שירותי שיניים תותבות נוספים במרפאת השיניים שלנו:

×
js_loader

אתם כבר פה.
למה שלא תזמינו תור לפגישת ייעוץ?

"*" אינדוקטור שדות חובה

שם*
הרשמה לניוזלטר
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

שניה לפני שאתם עוזבים,
הזמינו תור לפגישת ייעוץ!

"*" אינדוקטור שדות חובה

שם*
הרשמה לניוזלטר
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
התחילו שיחה בוואצאפ
צריכים עזרה?
היי 👋
איך אנחנו יכולים לעזור לך?