שיקום על גבי שתלים

טיפול שיקום על גבי שתלים בירושלים

שיקום על גבי שתלים הוא פתרון עבור מטופלים שאיבדו שיניים מסיבה כלשהי, ומאפשר יצירת חלופות מלאכותיות שאינן מבוססות על שיניים סמוכות, כגון גשרים שמורכבים על שיניים יציבות משני צדדיה של שן שנעקרה, וכך מאלצים השחזה של שיניים בריאות כדי להחליף את השן החסרה.

הטיפול מבוסס על הליך כירורגי של החדרת שתל מתכת, בדרך כלל טיטניום, אל תוך עצם הלסת במקום שורש השן החסרה. לאחר שהמקום מחלים לחלוטין, מוברג כתר אל תוך השתל (או מודבק מבנה) במקום כותרת השן החסרה. באופן כזה ניתן לבצע טיפול שיקום לשן יחידה או למערכת שיניים שלמה.

טיפולי שיקום על בסיס שתלים דנטליים מתאימים לכל מטופל/ת ללא תלות או קשר לגיל, אך כן יש חשיבות למצב הבריאותי הכללי ולגובה עצמות הלסת. אם אין די גובה בעצם הלסת, ניתן לבצע השתלת עצם או הרמת סינוס – שניהם טיפולים שניתנים במרפאה שלנו.

סוגי שיקום על גבי שתלים במרפאת השיניים שלנו בירושלים

במרפאה שלנו מוצעים מספר סוגי טיפולי שיקום על גבי שתלים:

אם נניח לשם הדוגמה שלמטופל מסוים אין כלל שיניים, שיטת טיפול אחת יכולה להיות התקנת תותבת שלמה, רגילה, שאחיזתה בפה מתבססת על הרקמות הרכות.

השניה: ניתן להחדיר לכל לסת בין שלושה לארבעה שתלים (ולפחות שניים), ואז ניתן להתקין שיניים תותבות קבועות נשלפות שמוחזקות על ידי השתלים. לדוגמה, אם יש ארבעה שתלים בתוך הלסת, ניתן להרכיב עליהם מבנים שמתחברים לתותבת באופן יציב וחזק מאוד. לדעתנו זהו שיקום טוב ונכון יותר למטופל/ת מאשר תותבת שלמה על גבי רקמות רכות.

השלישית: ניתן להתקין שיניים תותבות בשיטה המכונה All On 6 שבמסגרתה מוחדרים שישה שתלים לכל לסת, ועליהם יוצרים באמצעות הברגה מעין גשר קבוע מחרסינה, אקריל או קומפוזיט. גשר כזה צבוע בחלקו בצבע ורוד על מנת לדמות את צבע החניכיים וכך נוצר מראה אסתטי שלם ויפה. בשיטה זו ניתן להדביק גשר שכולל בין 12 ל-14 יחידות שיניים על כל לסת.

שיקום על גבי שתלים – מה ההבדל בין All On 4 לבין All On 6?

יש מרפאות שיניים שבהן מוצע טיפול בשם All On 4, שבמסגרתו מוחדרים רק ארבעה שתלים לכל לסת, ועליהם מותקן את הגשר הקבוע וכן הלאה. מלבד ההבדל במספר השתלים, לראייתנו שיטת הטיפול הכוללת שישה שתלים מביאה לתוצאות יותר טובות, ולכן במרפאתנו נעדיף בדרך כלל את שיטת הטיפול שבה מוחדרים שישה שתלים.

חשיבות השמירה על היגיינה לאחר טיפול שתלים דנטליים

יש מטופלים שחשים כי ברגע ששתל דנטלי מחליף את השן המקורית שלהם, כביכול אין כבר צורך להקפיד על היגיינת חלל הפה – אבל זוהי טעות. למעשה, במקרים רבים החניכיים באזורי השתלים נעשות אפילו יותר רגישות לזיהומים חיידקיים – ולכן חשוב להמשיך לשמור על היגיינה בחלל הפה גם לאחר טיפולי שיקום על גבי שתלים.

שירותי שיניים תותבות נוספים במרפאת השיניים שלנו:

×
js_loader

אתם כבר פה.
למה שלא תזמינו תור לפגישת ייעוץ?

"*" אינדוקטור שדות חובה

שם*
הרשמה לניוזלטר
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

שניה לפני שאתם עוזבים,
הזמינו תור לפגישת ייעוץ!

"*" אינדוקטור שדות חובה

שם*
הרשמה לניוזלטר
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
התחילו שיחה בוואצאפ
צריכים עזרה?
היי 👋
איך אנחנו יכולים לעזור לך?