טיפול שיניים

מדריך: איך לבחור רופא (או רופאת!) שיניים חדשים

תוכן עניינים
ישנן כמה וכמה סיבות להחלפת רופא שיניים. בואו לקרוא מתי כדאי או צריך להחליף רופא שיניים ואיך לבחור רופא שיניים חדש ביעילות ובקלות

שלום חברים, כאן ד”ר סטלה הייזלר. את המאמר הזה החלטתי לכתוב הבוקר בעקבות פוסט בפייסבוק בקבוצת ירושלמים וירושלמיות. כותבת הפוסט ביקשה המלצות לרופא שיניים חדש.

הפוסט צבר כמעט 200 תגובות מירושלמיות וירושלמים שהמליצו לה על עשרות רופאות ורופאי שיניים במרפאות שיניים ברחבי העיר ירושלים.

עברתי בריפרוף על כל התגובות ובליבי איחלתי בהצלחה לבחורה בהחלטה החשובה הזו ותהיתי איך היא תעשה בחירה מושכלת מתוך 200 המלצות.

כמובן שבחירת רופא שיניים חדש זה לא תהליך קל שכולל בתוכו המון גורמים – על חלקם אפרט בהמשך – אבל החלטתי לעזור לבחורה ולכתוב מאמר שאולי יעזור לה (ולאחרים) במציאת רופא\ת שיניים חדש\ה שלא ייגרמו להם לבכות בכל טיפול (וזו בהחלט סיבה טובה לבחור רופא\ת שיניים חדש\ה!).

למה לבחור רופא שיניים חדש

יש המון סיבות לבחור רופא שיניים חדש. הנה כמה סיבות עיקריות שאולי גרמו לכם לחשוב על הצעד הזה:

 1. חוסר שביעות רצון: הסיבה הראשונה והעיקרית. זה יכול לנבוע מסיבות שונות כמו סביבה לא נוחה, חוסר יחס אישי או איכות טיפולים ירודה. חוסר שביעות רצון יכול לנבוע גם מתחושה שכל טיפול נעשה בצורה מהירה מדי שנותנת הרגשה של “פס ייצור”, ללא הקפדה על הפרטים הקטנים כמו-גם תקשורת אישית בין הרופא המטפל והמטופל.
 2. מעבר גיאוגרפי: מעבר לעיר חדשה או אפילו לחלק אחר של העיר יכולים לפעמים להיות סיבה מוצדקת להחלפת רופא שיניים. הנוחות שלכם חשובה, ומציאת רופא שיניים שנמצא קרוב יותר לבית שלכם או למקום העבודה החדש שלכם יכולה להפוך את טיפול השיניים לנגיש יותר ונוח יותר. בעיקר אם יש חניה 🙂
 3. שינוי בצרכי בריאות השיניים שלכם: עם הזמן, הצרכים הרפואיים שלכם בתחום רפואת הפה והשיניים עשויים להשתנות. לדוגמה, עלול להתפתח בפה שלכם מצב חדש הדורש תשומת לב של רופא מומחה, ולא רופא שיניים רגיל. מקרה פתאומי שקרה לכם (תאונת דרכים ח”ו, נפילה וכדומה) ייאלצו אתכם לעבור הליך של רפואת שיניים קוסמטית וכו’. במקרים כאלה, ייתכן שיהיה לכם צורך למצוא רופא שיניים עם מומחיות ספציפית ושירותים אחרים ממה שמציע רופא השיניים שלכם.
 4. שינוי בכיסוי הביטוחי: אם כיסוי ביטוח השיניים שלכם משתנה ורופא השיניים הנוכחי שלכם כבר לא נמצא ברשת, יכול להיות שתצטרכו למצוא רופא שיניים חדש שייכבד את הביטוח שלכם כדי למנוע עלויות השתתפות עצמית גבוהות יותר.
הפוסט בפייסבוק - מחפשת המלצות לרופא שיניים חדש
הפוסט בפייסבוק: מחפשת המלצות לרופא שיניים חדש (לחצו להגדלה)

 

איך לבחור רופא שיניים חדש

אז הגעתם למסקנה שאתם רוצים רופא שיניים חדש, ועכשיו אתם צריכים לבחור אחד כזה. מזל טוב! אבל איך עושים את זה?

הכנתי לכם רשימה של 9 עצות וטיפים לבחירת רופא שיניים חדש:

 1. בידקו עם חברת הביטוח שלכם: אם יש לכם ביטוח שיניים פרטי או ביטוח שיניים ממקום העבודה, עיינו ברשימת מרפאות השיניים ורופאי השיניים שעובדים עם חברת הביטוח שלכם. זה יחסוך לכם עלויות גבוהות הכרוכות בטיפול שיניים במרפאות מחוץ לרשת ושאינן כלולות בסל הביטוחים.
 2. בקשו המלצות – אין כמו פה לאוזן: התייעצו עם חברים (גם חברי פייסבוק נחשבים!), בני משפחה או חברים בעבודה ובקשו מהם המלצות לרופאי שיניים שהם מטופלים אצלם ומרוצים מהם.
 3. השתייכות לאירגונים מקצועיים: חפשו רופאי שיניים המשתייכים לגופים מקצועיים כמו ההסתדרות לרפואת שיניים בישראל, האיגוד הישראלי לרפואת הפה, האיגוד הישראלי לרפואת שיניים לילדים, ארגון רופאי שיניים מתנדבים לישראל, האגודה האורתודנטית בישראל וכו’. השתייכות רופאי שיניים לארגונים ומוסדות אלו מעידה לעתים על מחויבות לסטנדרטים האתיים של המקצוע והתעדכנות מתמדת בכל מה שקשור להתקדמות טיפולי שיניים, טכנולוגיה חדשה, כנסים מקצועיים וכדומה.

 4. מיקום, נוחות ושעות פעילות: תנו דגש למיקום מרפאת השיניים, שעות הפעילות, אופן הזמנת התורים וכו’. חפשו מקום שמתאים לשגרת היום שלכם (ושל הילדים שלכם!), קרוב למקום העבודה שלכם \ הבית שלכם \ פתוח בזמנים שנוחים לכם וכדומה. בנקודה הזו חשוב לי להגיד שמרחק הוא לא הכל. המרפאה שלי אומנם בירושלים אבל יש לי המון מטופלים שמגיעים אליי מחוץ לעיר (יש לי מטופלים מבאר שבע, אשדוד, אשקלון ותל אביב). אם מצאתם מרפאה טובה ואיכותית עם רופא שאתם סומכים עליו בעיניים עצומות – אני ממליצה לכם שמרחק לא יהיה פקטור עבורכם. לפעמים המרחק שווה את הטיפול  האיכותי והיחס המסור שתקבלו.

 5. קפצו לבקר במרפאה החדשה: זה לא סוד ש”טוב מראה עיניים” וזה נכון גם כשבוחרים רופא שיניים חדש. קיפצו לבקר במרפאת השיניים הפוטנציאלית, תנו הצצה והסתכלו סביבכם. האם מרפאת השיניים נקייה? האם הצוות ידידותי ומסביר פנים? האם הם משתמשים בציוד רפואי חדש ועדכני? האם הצוות עוטה מסיכות ולובש כפפות? כל הדברים האלה ייתרמו לחוויה הכוללת שלכם והרושם שלכם ממרפאת השיניים בכל פעם שתבקרו ותעברו טיפול.

 6. תמונות לפני ואחרי: אם כבר דיברנו על “טוב מראה עיניים”, בקשו מהרופא להראות לכם תמונות לפני ואחרי של הטיפולים שלו. ודאו שאתם אוהבים את מה שאתם רואים, שזה הסגנון שלכם ואלו התוצאות שתרצו לראות גם כשמדובר בשיניים שלכם. לכל רופא יש סגנון אחר ותוצאות שונות, וזה בסדר. רק חשוב שתתחברו לסגנון הטיפול והתוצאות.
 7. נוחות, דינמיקה ותקשורת אישית: אתם לא צריכים להרגיש כמו “עוד מטופל”. אתם צריכים להרגיש בנוח עם רופא השיניים שלכם. זה מאוד חשוב לתקשורת אפקטיבית ולחוויה רפואית-טיפולית חיובית. במהלך הביקור הראשוני שלכם, נסו להרגיש האם רופא השיניים קשוב לכם ולתלונות שלכם? האם הוא מתקשר איתכם בצורה ברורה ובגובה העיניים? האם הוא מזמין וידידותי אליכם?

 8. בדקו חוות דעת של מטופלים: ביקורות, חוות דעת והמלצות על רופא השיניים יכולות לעזור לכם לגבש דעה אודות רופא השיניים כשתקראו על נקודות המבט של מטופלים אחרים. תוכלו ללמוד מהם על איכות הטיפול, סביבת מרפאת השיניים, המחירים, זמני ההמתנה ועוד.

 9. מחירים: ודאו שרופא השיניים החדש שלכם מספק הסבר ברור ומפורט בנוגע לכל טיפול וטיפול, ושום דבר לא מופיע באותיות הקטנות בצורה שתתגלה רק בהמשך ותפתיע אתכם ואת הכיס שלכם. אם אין לכם ביטוח, שאלו את הצוות במרפאת השיניים אם הם מציעים אפשרויות מימון או פריסת חיובים לתשלומים וכדומה.

כמו שאתם רואים, בחירת רופא שיניים חדש היא החלטה משמעותית שיש לשקול היטב, במיוחד כי מדובר בבריאות השיניים שלכם והפה שלכם. אל תמהרו לבחור רופא שיניים חדש רק בגלל המחיר.

בחיים כמו בחיים, לפעמים מה שעולה בזול, בסוף עולה ביוקר. לבסוף, אם החלטתם לבחור רופא שיניים חדש, אני מזמינה אתכם לבוא למרפאת השיניים שלי בירושלים. לחצו פה, הזמינו תור בוואצאפ ואני מקווה שניפגש בקרוב!

מאמרים קשורים
טיפול שיניים
ד"ר סטלה הייזלר
שיקולים שונים בבחירת סוג הציפוי לשיניים – העיקר החיוך! 

רובנו לא נולדנו עם שיניים מושלמות, ורובנו גם סובלים מפגמים הנובעים מהתעקמויות, שינויי צבע וכתמים שנוצרים לאורך השנים. יחד עם זאת, אנחנו רואים ברחוב ובתקשורת לא מעט אנשים עם סט שיניים מושלמות, מסתובבים בעולם עם חיוך ענק בלי לחשוב פעמיים. למה הם יכולים לעשות את זה? בזכות הנגישות של טכנולוגיות

לקריאה
ציפוי חרסינה לשיניים - המלצות
ד"ר סטלה הייזלר
ציפוי חרסינה לשיניים – המלצות

מחפשים המלצות לציפוי חרסינה שיניים? אתם לא צריכים להמשיך לחפש הרבה. במרפאה שלנו נסגור פערים, וניצור לכם את החיוך המושלם שאתם מתגעגעים אליו. במרפאה אנחנו מתמחים בהתאמת הטיפול המדויק לכל אחת ואחד, כדי שתיכנסו לטיפול בביטחון הגדול ביותר, ותצאו בתחושה הטובה ביותר.  מתי נשתמש בציפוי חרסינה? ציפוי חרסינה לשיניים הפך

לקריאה
הלבנת שיניים מחיר
ד"ר סטלה הייזלר
הלבנת שיניים מחיר

מסתכלים במראה ובא לכם לראות מולכם חיוך לבן ובוהק? זה הזמן להלבנת שיניים. טיפול קל ופשוט, שישפר את איכות החיים שלכם בכל יום. ריכזנו עבורכם את כל מה שחשוב לדעת לרבות מחיר הלבנת שיניים. ישנם שני סוגים עיקריים של הלבנת שיניים שכדאי לכם להכיר לפני שיוצאים לדרך. הלבנת שיניים במרפאה 

לקריאה
כתר זירקוניה או חרסינה
ד"ר סטלה הייזלר
כתר זירקוניה או חרסינה – במה לבחור?

מתלבטים בין כתר זירקוניה או חרסינה? כל החלטה על טיפול בריאותי, בטח כזה שגם יש לו השפעה על אסתטיקה, היא לא פשוטה ודורשת מכם ידע שאין לכל אחד. רופא שיניים שאתם סומכים עליו בהחלט יקל ויקצר את הדרך להחלטה כזאת. אם אתם עומדים בפני בחירה לגבי סוג הכתר לשן פגועה

לקריאה
טיפול שיניים
ד"ר סטלה הייזלר
ציפוי שיניים קומפוזיט לפני ואחרי – מדהים מה שאפשר לעשות בטיפול אחד

ציפוי קומפוזיט מעניק תוצאות אסתטיות מעולות תוך זמן קצר ובעלות נוחה ומשתלמת במיוחד. באמצעותו ניתן לתקן מגוון פגמים בשיניים ולהרוויח חיוך מושלם שמחזיק לאורך זמן. כאן תוכלו להתרשם בעיניים שלכם מהתוצאות המדהימות שהוא מספק ולקבל תשובות מדויקות לכל השאלות הנפוצות ביותר. ציפויי קומפוזיט ציפויי קומפוזיט ציפויי קומפוזיט ציפויי קומפוזיט ציפויי

לקריאה
×
js_loader

אתם כבר פה.
למה שלא תזמינו תור לפגישת ייעוץ?

"*" אינדוקטור שדות חובה

שם*
הרשמה לניוזלטר
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

שניה לפני שאתם עוזבים,
הזמינו תור לפגישת ייעוץ!

"*" אינדוקטור שדות חובה

שם*
הרשמה לניוזלטר
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
התחילו שיחה בוואצאפ
צריכים עזרה?
היי 👋
איך אנחנו יכולים לעזור לך?