הסרת אבנית בשיניים בירושלים

הסרת אבנית מהשיניים בירושלים

אבנית (המכונה לפעמים גם אבן בשיניים), היא שכבה דקה של חומר שנוצרת על השיניים שלנו כתוצאה מהצטברות חומרים שונים על מעטפת השן: שאריות מזון, חיידקים ומינרלים שונים שנמצאים ברוק. הצטברות אבנית בשיניים מתרחשת באופן טבעי, ומושפעת מגורמים כמו הקפדה על היגיינה בחלל הפה, סוג מברשת השיניים, אופן צחצוח השיניים ועוד.

כשלעצמה, אבנית בשיניים אינה מסוכנת – אבל הימצאותה בחלל הפה ללא טיפול מתאים להרחקתה בתדירות קבועה עלולה לגרום לתוצאות לא נעימות מבחינת אסתטיקה של השיניים, ריח הפה וכמובן בריאות השיניים.

מה יכול לקרות אם לא מבצעים ניקוי אבנית בשיניים?

בין התופעות הלא נעימות שעלולות לקרות כתוצאה מהצטברות אבנית בשיניים ניתן למנות שינוי צבע של השיניים (בדרך כלל לגוון צהבהב או עם כתמים חומים); דימום מהחניכיים; הופעת ריח רע מהפה, המעידה על קיום מושבת חיידקים משגשגת בחלל הפה; ועליה משמעותית בסיכונים להתפתחות שורה של בעיות רפואיות, החל מעששת, המשך בדלקות ומחלות חניכיים, ומכאן קצרה הדרך לבעיות כמו פגיעה ברקמות, אובדן שיניים וכדומה.

כל התופעות שנמנו לעיל קשורות באופן הדוק גם להיבטים שאינם דווקא פיזיים. הפגיעה האסתטית בשיניים או הריח הרע מהפה, למשל, עלולים להוביל לפגיעה בביטחון העצמי ועד כדי דיכאונות וחרדות.

איך להסיר אבנית מהשיניים?

שמירה על היגיינה בחלל הפה יכולה להאט את היווצרות האבנית אך לא למנוע אותה לחלוטין. צחצוח שיניים רגיל נועד לסילוק שאריות מזון וחיידקים מן השיניים – אבל את שכבות האבנית קשה יותר להסיר בעזרת מברשת שיניים רגילה (ואפילו אם היא חשמלית).

לעומת זאת, אצל רופאי שיניים או שינניות, וגם אצלנו במרפאת השיניים בירושלים, קיים ציוד מיוחד שמיועד למטרה זו. במסגרת הליך ניקוי אבן בשיניים מתבצעת בדיקה של חלל הפה, המתמקדת בבחינת כמות האבנית הקיימת. אם נקבע כי המצב לא מורכב ואין נזק משמעותי לשיניים ולחניכיים, טיפול הסרת האבנית הוא פשוט יחסית ולרוב מספיק סבב אחד. במקרים מורכבים יותר יתכן שיהיה צורך במספר סבבי ניקוי או בטיפול שדורש ניקוי עמוק – הקצעת שורשים.

ניקוי אבנית בשיניים ללא כאב בירושלים

לרוב הסרת אבנית היא טיפול שאינו כרוך בכאב. הסרת אבנית היא אמנם פעולה לא נוחה ובמשך כמה דקות עשויה להיות לא נעימה, אבל בסיום הטיפול לא אמורה להישאר תחושת כאב. עם זאת, במקרים מסוימים (למשל אם הייתה הזנחה משמעותית של היגיינת הפה עד כדי מצב שבו כבר התפתחו דלקות או רגישויות אחרות בחניכיים) – עלולה להיות תחושה של כאב במשך זמן מה לאחר הטיפול, אך גם היא חולפת במהירות.

מתי צריך לגשת לטיפול הסרת אבנית?

באופן כללי חשוב לנקות את האבנית על בסיס קבוע כדי למנוע החמרה. כמו בטיפולים מניעתיים דומים, חשוב להקפיד על שגרת ביקורים במרפאת השיניים ולא לחכות עד שמשהו יתחיל לכאוב או לדמם – ולכן מומלץ להגיע אלינו לביקור לפחות פעם בחצי שנה. בכל ביקור שלכם אצלנו נבדוק את מצב האבנית בשיניים, ובמידת הצורך נמליץ על ניקוי אבנית בשיניים.

×
js_loader

אתם כבר פה.
למה שלא תזמינו תור לפגישת ייעוץ?

"*" אינדוקטור שדות חובה

שם*
הרשמה לניוזלטר
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

שניה לפני שאתם עוזבים,
הזמינו תור לפגישת ייעוץ!

"*" אינדוקטור שדות חובה

שם*
הרשמה לניוזלטר
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
התחילו שיחה בוואצאפ
צריכים עזרה?
היי 👋
איך אנחנו יכולים לעזור לך?