כתרי זירקוניה

כתרי זירקוניה בירושלים - תמונות לפני ואחרי

כתר זירקוניה הוא אחד מסוגי הכתרים שניתן להתקין במקרה שבו אבד חומר שן מסיבה מסוימת (ריקבון עקב עששת, שבירה כתוצאה מחבלה או מכה חזקה וכדומה). כמו סוגי כתרים נוספים, כתר זירקוניה לשיניים מכסה את חומר השן שנותר ומעניק מראה של שן רגילה מבחינת הצורה, הצבע והממדים.

מה זה זירקוניה?

זירקוניה הוא חומר שמבוסס על זירקוניום, מתכת בצבע אפור-לבן המופקת ממינרל בשם זירקון. כתר זירקוניה עשוי למעשה מזירקוניום דו חמצני (תרכובת של זירקוניום וחמצן), חומר קרמי שמתאים מאוד לשימושים רפואיים מגוונים ונמצא גם בסוגים מסוימים של שתלים דנטליים. כחומר שממנו עשויים כתרים לשיניים, זירקוניה הוא בחירה מועדפת על רבים בפרט כאשר עולה צורך להתקין כתר בשיניים הקדמיות.

יתרונות של כתרי זירקוניה

בהשוואה לסוגי כתרים אחרים, כתרי זירקוניה מצמצמים את הסיכונים להתפתחותן של דלקות בחניכיים. כתרי זירקוניה גם נוטים לעורר פחות גירויים או כאבים.

לכתרי זירקוניה יש גם שלל יתרונות מבחינה אסתטית: הם נוטים לספוח פחות צבעי מאכל, צבעם לא משתנה עם הזמן ולא דוהה – ואלה הסיבות העיקריות שבעטיין כתרי זירקוניה הם בין סוגי הכתרים הנפוצים שנהוג להתקין בשיניים קדמיות: החיוך עם כתר זירקוניה פשוט יפה יותר לאורך זמן.

מה עדיף, כתר חרסינה או זירקוניה?

רוב כתרי החרסינה בנויים לא רק מחרסינה אלא למעשה משתי שכבות: השכבה הבסיסית היא שכבת מתכת (שנועדה לתת לכתר חוזק ויציבות), ומעליה ציפוי חרסינה שמהווה את החלק האסתטי של השן.

העניין הוא שכאשר יש בסיס מתכת, לעיתים קשה ליצור אסתטיקה אופטימלית של מראה השיניים. לדוגמה, במקרים מסוימים ניתן ממש לראות שמדובר בכתר מתכת בשילוב חרסינה בגלל פס כהה ולא אסתטי סמוך לצוואר השן. יש פעמים בהן רקמת החניכיים עצמה משנה קלות את צבעה בגלל המתכת שבבסיס הכתר.

זירקוניה, לעומת זאת, היא חומר שנראה דומה מאוד לחומר שן הטבעי. הודות לכך, כתר זירקוניה מאפשר מעבר טבעי יותר של אור ומקל על בניית כתרים שדומים ליתר השיניים שבחלל הפה, כך שהכתר עצמו פחות נראה לעין בזמן החיוך.

כתר זירקוניה: חסרונות

החיסרון הבולט ביותר של כתר זירקוניה הוא נושא המחיר: חומר הגלם, הזירקוניה, עולה יותר מחרסינה; וגם בניית הכתר מתבצעת בתהליך ייצור מורכב יותר, שמייצר יותר בלאי, תוך שימוש בטכנולוגיה מתקדמת יותר – ולפיכך הוא יקר יותר.

כתר זירקוניה: יתרונות

אין ספק שיתרונותיהם של כתרי זירקוניה עולים בהרבה על חיסרון המחיר: כאשר אם צריך כתר בשן קדמית, זירקוניה היא החומר המועדף הן על רופאי שיניים והן על מטופלים ומטופלות – בעיקר הודות להיבטים האסתטיים של החומר. אם מדובר בשן אחורית שמשמשת בעיקר ללעיסה, יש כאלה שירצו להשתמש גם בה בזירקוניה, אבל רבים יעדיפו חרסינה או חומר אחר. ככל שזה נוגע לשיניים הקדמיות, אין כמו כתר זירקוניה שמעניק שיניים יפות וחיוך מושלם.

כתרי זירקוניה לפני ואחרי

רבים מהמטופלים שלנו מבקשים לראות תמונות של טיפולים אותנו ביצענו במרפאת השיניים שלנו בירושלים. לשם כך יצרנו עבורכם גלריה עם תמונות של כתרי זירקוניה לפני ואחרי.