כתרי זירקוניה / ציפוי זירקוניה
מחיר, תמונות לפני ואחרי ומידע חיוני

כתרי זירקוניה בירושלים - תמונות לפני ואחרי

כתרי זירקוניה הם אחד מסוגי הכתרים שניתן להתקין במקרה שבו אבד חומר שן מסיבה מסוימת (ריקבון עקב עששת, שבירה כתוצאה מחבלה או מכה חזקה וכדומה).

כמו סוגי כתרים נוספים, ציפוי שיניים זירקוניה מכסה את חומר השן שנותר ומעניק מראה של שן רגילה מבחינת הצורה, הצבע והממדים. בואו ללמוד על ציפוי זירקוניה בירושלים.

מה זה ציפוי זירקוניה?

זירקוניה הוא חומר שמבוסס על זירקוניום, מתכת בצבע אפור-לבן המופקת ממינרל בשם זירקון.

כתר זירקוניה עשוי למעשה מזירקוניום דו חמצני (תרכובת של זירקוניום וחמצן), חומר קרמי שמתאים מאוד לשימושים רפואיים מגוונים ונמצא גם בסוגים מסוימים של שתלים דנטליים.

כחומר שממנו עשויים כתרים לשיניים, ציפוי זירקוניה היא בחירה מועדפת על רבים בפרט כאשר עולה צורך להתקין כתר בשיניים הקדמיות.

יתרונות של כתרי זירקוניה

בהשוואה לסוגי כתרים אחרים, כתרי זירקוניה מצמצמים את הסיכונים להתפתחותן של דלקות בחניכיים.

כתרי זירקוניה גם נוטים לעורר פחות גירויים או כאבים.

לכתרי זירקוניה יש גם שלל יתרונות מבחינה אסתטית: הם נוטים לספוח פחות צבעי מאכל, צבעם לא משתנה עם הזמן ולא דוהה – ואלה הסיבות העיקריות שבעטיין כתרי זירקוניה הם בין סוגי הכתרים הנפוצים שנהוג להתקין בשיניים קדמיות: החיוך עם כתר זירקוניה פשוט יפה יותר לאורך זמן.

מה עדיף, כתר זירקוניה או חרסינה?

רוב כתרי החרסינה בנויים לא רק מחרסינה אלא למעשה משתי שכבות: השכבה הבסיסית היא שכבת מתכת (שנועדה לתת לכתר חוזק ויציבות), ומעליה ציפוי חרסינה שמהווה את החלק האסתטי של השן.

העניין הוא שכאשר יש בסיס מתכת, לעיתים קשה ליצור אסתטיקה אופטימלית של מראה השיניים.

לדוגמה, במקרים מסוימים ניתן ממש לראות שמדובר בכתר מתכת בשילוב חרסינה בגלל פס כהה ולא אסתטי סמוך לצוואר השן.

יש פעמים בהן רקמת החניכיים עצמה משנה קלות את צבעה בגלל המתכת שבבסיס הכתר.

זירקוניה, לעומת זאת, היא חומר שנראה דומה מאוד לחומר שן הטבעי.

הודות לכך, ציפוי זירקוניה מאפשר מעבר טבעי יותר של אור ומקל על בניית כתרים שדומים ליתר השיניים שבחלל הפה, כך שהכתר עצמו פחות נראה לעין בזמן החיוך.

ומה לגבי מחיר ציפוי זירקוניה? מחיר זה משתנה ומומלץ לברר מול הרופא המטפל.

כתרי זירקוניה: חסרונות

החיסרון הבולט ביותר של כתר זירקוניה הוא נושא המחיר: חומר הגלם, הזירקוניה, עולה יותר מחרסינה; וגם בניית הכתר מתבצעת בתהליך ייצור מורכב יותר, שמייצר יותר בלאי, תוך שימוש בטכנולוגיה מתקדמת יותר – ולפיכך הוא יקר יותר.

כתרי זירקוניה: יתרונות

אין ספק שיתרונותיהם של כתרי זירקוניה עולים בהרבה על חיסרון המחיר: כאשר אם צריך כתר בשן קדמית, זירקוניה היא החומר המועדף הן על רופאי שיניים והן על מטופלים ומטופלות – בעיקר הודות להיבטים האסתטיים של החומר.

אם מדובר בשן אחורית שמשמשת בעיקר ללעיסה, יש כאלה שירצו להשתמש גם בה בזירקוניה, אבל רבים יעדיפו חרסינה או חומר אחר.

ככל שזה נוגע לשיניים הקדמיות, אין כמו כתר זירקוניה שמעניק שיניים יפות וחיוך מושלם.

תמונות כתרי זירקוניה לפני ואחרי

רבים מהמטופלים שלנו מבקשים לראות תמונות של טיפולים אותם ביצענו במרפאת השיניים שלנו בירושלים. לפניכם גלריה של תמונות כתרי זירוקניה לפני ואחרי כדי שתוכלו להיווכח עד כמה יפים ואיכותיים כתרי זירקוניה יכולים להיות:

שאלות ותשובות

אחת השאלות השכיחות נוגעת למחיר כתר זירקוניה. כדי לענות על השאלה הזו, צריך להבין שאין מחירון אחד קבוע. המחיר עשוי להשתנות ממטופל למטופל ותלוי במספר גורמים, כגון מספר השיניים, מורכבות המקרה, הניסיון המקצועי של רופא השיניים וכדומה, אבל אפשר לומר שטווח המחירים הוא בין 3,200 שקל לשן אחורית ועד 4,100 שקל לשן קדמית. כדי לקבל הצעת מחיר מדוייקת עבורכם, אני מזמינה אתכם לקבוע תור לפגישת ייעוץ במרפאת השיניים שלנו בירושלים. בפגישת הייעוץ נוכל לדבר על הסוגים השונים של כתרים, עלותם המשוערת ולבנות עבורכם תכנית טיפולים מדוייקת.

עמידות הכתר משתנה ממטופל למטופל, ומושפעת ממספר גורמים, אולם בראש ובראשונה – שמירה על בריאות השן ותחזוקה, הכוללת ביקור אחת לחצי שנה לצורך ניקיון מקצועי וביקורת אצל רופא השיניים.

בכלליות – כתר מחזיק בממוצע 10 שנים. אם תטפלו בו יפה ותשמרו עליו – הוא יכול להחזיק גם 15 שנה.

בטכנולוגיה של היום, ניתן להתאים את הצבע של הכתר לצבע השיניים שסביבו, כך שלא תוכלו להבדיל בין השן שעליה מונח הכתר לשיניים סביבה. כתר זירקוניה כולל צבעים רבים המתאימים לכל גוון של שן. בשלב המדידות, רופא השיניים ייבחר צבעים מתאימים לכתרים כך שלא ייבלטו מדי ביחס לשיניים האחרות.

כתר זירקוניה לא משנה את צבעו במשך הרבה מאוד שנים, כך שאין חשש שהשן עליה מורכב כתר הזירקוניה תבלוט עם הזמן.

מטופלים רבים מתלבטים בשאלה זו. ההעדפה שלי מאוד ברורה בעניין הזה: בשיניים קדמיות אעדיף לבחור בכתר זירקוניה. בשיניים אחוריות אפשר לבחור בין זירקוניה לחרסינה. ציפוי זירקוניה הוא יותר אסטתי אבל יותר יקר. ציפוי חרסינה הוא פחות אסטתי ופחות יקר. 

ככלל – אין תקופת אחריות, אבל אם לאחר הטיפול נתקלתם בבעיה – אני מזמינה אתכם ליצור איתי קשר ונמצא פתרון יחד.

×
js_loader

אתם כבר פה.
למה שלא תזמינו תור לפגישת ייעוץ?

"*" אינדוקטור שדות חובה

שם*
הרשמה לניוזלטר
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

שניה לפני שאתם עוזבים,
הזמינו תור לפגישת ייעוץ!

"*" אינדוקטור שדות חובה

שם*
הרשמה לניוזלטר
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
התחילו שיחה בוואצאפ
צריכים עזרה?
היי 👋
איך אנחנו יכולים לעזור לך?