טיפולי שורש בירושלים

רופא שיניים מומחה לטיפולי שורש בירושלים

טיפול שורש הוא טיפול שמתבצע בשן שנפגעה באופן בלתי הפיך כתוצאה מעששת, חבלה או סיבות אחרות. אמנם יש לו מוניטין שלילי ככואב ולא נעים, ולרוב אפשר למנוע אותו באמצעות שמירה על היגיינת פה טובה באמצעות צחצוח שיניים קבוע ושימוש בשטיפת פה ובחוט דנטלי, אבל אם כבר עולה בו צורך – מדובר בטיפול שגרתי למדי כאן במרפאת השיניים שלנו בתלפיות, ירושלים.

מה זה טיפול שורש?

השיניים שלנו נעוצות בלסת באמצעות שורש שן, שהוא החלק הרחוק ביותר מפני השטח שבאים במגע עם חיידקים וזיהומים אפשריים. ככל שאנחנו מתבגרים, ובמיוחד כאשר לא מקפידים כראוי על היגיינת חלל הפה, אנחנו עלולים לסבול מעששת, דלקת חניכיים ועוד, ועם הזמן הבעיות הללו חודרות יותר ויותר לעומק – עד שהן מגיעות אל הרקמה הפנימית ביותר של השן, המכונה “מוך השן”.

אם דלקות או עששת מגיעות אל מוך השן, מתחילים להיפגע כלי הדם העדינים וקצות העצבים הנמצאים באזור. זהו מצב שעלול בסופו של דבר להוביל לאובדן של השן כולה. במקרה כזה, טיפול שורש יכול להציל את השן הפגועה ולמנוע מהזיהום שפגע בה להמשיך ולהתפשט בחלל הפה.

איך עושים טיפול שורש?

טיפול שורש רגיל מבוצע בהרדמה מקומית רגילה, ולרוב אין צורך בהכנה מיוחדת מלבד צחצוח שיניים שגרתי לפני ההגעה למרפאה.

ראשית, רופאת השיניים תסיר את כל חלקי השן הפגועים. אם זהו טיפול שורש כתוצאה מעששת, לדוגמה, הרופאה תנקה את כותרת השן מעששת ותמשיך פנימה עד שתגיע למוך, תוך ניקוי וחיטוי כל חלקי השן מחיידקים, לרבות תעלות השורש.

בשלב זה השן אמנם נקייה מזיהום, אבל היא חלשה מכדי לתפקד בכוחות עצמה כשן רגילה. זאת משום שחלק ניכר ממנה למעשה כבר לא קיים – ולכן יש לחזק אותה בעזרת מבנה שימנע הישנות של הזיהום באזור שורש השן. אם קיימת דלקת באזור הזה, הרופאה תשתמש בסתימה זמנית עד לריפוי הדלקת.

טיפולי שורש בירושלים הוא בדרך כלל חלק מתהליך טיפולי שיקומי הכולל גם הקמת מבנה בתוך השן הפגועה, ולבסוף התקנת כתר כדי לאפשר תפקוד תקין של השן מבחינת לעיסה ומראה אסתטי תקין.

תופעות לוואי וסיכונים של טיפול שורש

ככלל, טיפול שורש נחשב לטיפול בטוח עם שיעורי הצלחה גבוהים. ניתן לבצע טיפול שורש בהריון, ובמקרה הצורך גם אצל ילדים.

לעיתים יורגשו כאבים אחרי טיפול שורש עקב התפוגגות השפעת חומרי ההרדמה המקומית. במקרה כזה ניתן להשתמש במשככי כאבים רגילים ללא מרשם. תיתכן גם נפיחות קלה באזור המטופל וכן רגישות זמנית לחום ולקור – אך כל תופעות הלוואי הללו צפויות להיעלם מעצמן בתוך מספר ימים.

טיפולי שורש בירושלים

חוששים מטיפולי שורש? סובלים מחרדה דנטלית (פחד מרופא שיניים)? ד”ר סטלה הייזלר היא רופאת שיניים מומלצת ומומחית בחרדה דנטלית ובטיפולי שורש בירושלים.

×
js_loader

אתם כבר פה.
למה שלא תזמינו תור לפגישת ייעוץ?

"*" אינדוקטור שדות חובה

שם*
הרשמה לניוזלטר
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

שניה לפני שאתם עוזבים,
הזמינו תור לפגישת ייעוץ!

"*" אינדוקטור שדות חובה

שם*
הרשמה לניוזלטר
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
התחילו שיחה בוואצאפ
צריכים עזרה?
היי 👋
איך אנחנו יכולים לעזור לך?