עקירת שיניים רגילה בירושלים

עקירת שיניים רגילה בתלפיות ירושלים

טיפול עקירה רגילה מתייחס לטיפול של עקירת שן קבועה כתוצאה מהרס של שכבותיה השונות, לאחר שכל אפשרות רפואית אחרת נשללה או מוצתה. טיפול זה הוא אחד ממספר סוגי עקירות שיניים שניתנים במרפאה של ד”ר סטלה הייזלר בתלפיות, ירושלים, לצד טיפולי עקירת שן בינה, ועקירה כירורגית.

מתי יש צורך לבצע עקירת שן רגילה?

באופן כללי השאיפה שלנו היא תמיד לשמר כמה שיותר רקמת שן טבעית, כך שעקירת השן היא תמיד המוצא האחרון ונעשית כשכבר לא נותרו ברירות אחרות. ברוב המקרים, עקירת שן רגילה תתבצע כתוצאה מהרס של השן בעקבות עששת, בגלל זיהום שחדר עמוק אל תוך השן או אובדן אחיזת השן כתוצאה מדלקת חניכיים. מקרים נוספים עשויים להיות עקירת שן כתוצאה מטראומה או חבלה – למשל בתאונת דרכים.

איך מבוצע טיפול עקירת שן רגילה?

עקירת שיניים רגילה מתבצעת אך ורק על ידי רופאת שיניים מוסמכת ומיומנת או רופא המתמחה בכירורגיית פה ולסת. הטיפול מתבצע במרפאת השיניים כאשר המטופל/ת תחת הרדמה מקומית, באמצעות מלקחיים דנטליים: רופאת השיניים לוכדת את השן המיועדת לעקירה בעזרת המלקחיים ומניעה אותה מצד לצד עד שהיא מתנתקת מן הלסת ונשלפת החוצה מן הפה. לבסוף (לא בכל עקירה אלא על פי הצורך), ניתן לבצע תפירה במקום העקירה על מנת לזרז את ההחלמה. כל התהליך כולו אמור לארוך כ-20 עד 30 דקות לכל היותר, וההחלמה קצרה מאוד.

במקרים מורכבים יותר, למשל כאשר יש צורך בעקירת שן בינה או עקירת שן בינה כלואה, יתכן שעקירה רגילה לא תספיק ויהיה צורך לבצע עקירה כירורגית. לעיתים רחוקות יותר קורה שבמהלך טיפול עקירה רגילה מתרחש סיבוך כלשהו ויש צורך להמשיך את העקירה באופן כירורגי.

מה ההבדל בין עקירה רגילה לכירורגית?

כאמור, עקירת שן רגילה היא תהליך פשוט וקצר יחסית. לעומתו, עקירה כירורגית של שן היא תהליך מורכב בהרבה: מדובר בפרוצדורה רפואית שמבוצעת בדרך כלל במקרים מורכבים יותר (כגון שיניים שכלואות בעצם או ברקמה רכה, שיניים עודפות, שיניים שבורות ועוד. במסגרת תהליך העקירה הכירורגית נדרשת פתיחה של החניכיים באמצעות חתכים, שימוש בכלים עדינים ולבסוף תפירה של מקום הטיפול – וכך גם תהליך ההחלמה מתארך במעט ולרוב אף כרוך ביותר כאב.

עקירת שן – תופעות לוואי וסיכונים

עקירה רגילה מתבצעת תחת הרדמה מקומית, כך שעם התפוגגות השפעתם של חומרי ההרדמה קיים סיכוי לתחושת כאב באזור המטופל – וניתן להתמודד איתו בעזרת משככי הכאבים הרגילים. לעיתים תיתכן גם נפיחות מקומית באזור העקירה, והיא בדרך כלל חולפת מעצמה בתוך יומיים או שלושה.

באופן כללי עקירה רגילה של שן קבועה היא הליך רפואי פשוט ונטול סיכונים. עם זאת, במקרה של דימום רב מן האזור המטופל, נפיחות עזה שלא חולפת מעצמה או כאבים חזקים מאוד, יש לפנות ללא דיחוי אל מרפאת השיניים לקבלת הנחיות נוספות.

×
js_loader

אתם כבר פה.
למה שלא תזמינו תור לפגישת ייעוץ?

"*" אינדוקטור שדות חובה

שם*
הרשמה לניוזלטר
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

שניה לפני שאתם עוזבים,
הזמינו תור לפגישת ייעוץ!

"*" אינדוקטור שדות חובה

שם*
הרשמה לניוזלטר
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
התחילו שיחה בוואצאפ
צריכים עזרה?
היי 👋
איך אנחנו יכולים לעזור לך?